antradienis, rugpjūčio 16 d.
Nepaisydama apribojimų, Indija toliau eksportuos kviečius
BNS
Scanpix
Indija.

Indija sekmadienį pareiškė, kad nepaisydama apribojimų, apie kuriuos paskelbė prieš dvi dienas, vyriausybės lygmeniu pasiliks galimybę eksportuoti kviečių į šalis, kuriose trūksta maisto.

Šalies prekybos sekretorius B.V.R. Subrahmanyamas (B.V.R. Subrahmanjamas) žurnalistams pareiškė, kad vyriausybė taip pat leis privačioms bendrovėms iki liepos eksportuoti beveik 4,3 mln. tonų kviečių, kad jos galėtų įvykdyti anksčiau prisiimtus įsipareigojimus. Balandį Indija eksportavo 1 mln. tonų kviečių.

Kviečius Indija daugiausia eksportuoja į kaimynines šalis, kaip antai Bangladešą, Nepalą ir Šri Lanką.

Užsienio prekybos direktoratas oficialiajame leidinyje penktadienį paskelbtame pranešime nurodė, kad staigus kviečių kainų pasaulyje pakilimas kelia grėsmę Indijos ir kaimyninių bei pažeidžiamų šalių aprūpinimo maistu saugumui.

Eksporto apribojimais, pasak direktorato, visų pirma siekiama suvaldyti vidaus rinkoje kylančias kainas. Kviečių kainos pasaulyje nuo metų pradžios pakilo daugiau kaip 40 procentų.

Prieš karą Ukrainai ir Rusijai teko trečdalis pasaulinio kviečių ir miežių eksporto. Rusijai vasario 24 dieną surengus invaziją į Ukrainą, šios šalies uostai yra blokuoti, taip pat naikinama civilinė infrastruktūra ir silosinės grūdų talpyklos.

Tuo tarpu rekordinė karščio banga pakenkė pačios Indijos kviečių derliui.

Šalies prekybos sekretorius pareiškė, kad kviečių gamyba Indijoje, pernai siekusi 106 mln. tonų, šiemet sumažėjo 3 mln. tonų. Kviečių kainos Indijoje pašoko 20–40 procentų.

„Dabartinis kainų pakilimas, regis, yra veikiau paniška reakcija, o ne reakcija, pagrįsta tikru pasiūlos sumažėjimu ar staigiu paklausos padidėjimu“, – pažymėjo B.V.R. Subrahmanyamas.

Nors Indija yra antra pagal dydį pasaulyje kviečių gamintoja, šalis suvartoja didžiąją dalį užauginamų kviečių. Delis buvo užsibrėžęs tikslą 2022–2023 žemės ūkio metais eksportuoti 10 mln. tonų grūdų ir taip pasipelnyti iš pasaulinių kviečių tiekimo sutrikimų, kuriuos lemia karas Ukrainoje, bei susirasti naujų rinkų savo kviečiams Europoje, Afrikoje ir Azijoje.

B.V.R. Subrahmanyamas pareiškė, kad iš pernai užaugintų daugiau kaip 100 mln. tonų kviečių iki 90 mln. tonų buvo suvartota Indijoje, o eksportuota buvo 7 mln. tonų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 05 15 17:05
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt