sekmadienis, rugsėjo 25 d.
Pasaulio lyderiai prisimena Rugsėjo 11-osios aukas ir išgyvenusiuosius
BNS
Unsplash
Pasaulio prekybos centras

Pasaulio lyderiai siunčia solidarumo žinutes, šeštadienį minint 20-ąsias Rugsėjo 11-osios metines. Jų teigimu, atakomis nepavyko sunaikinti vakarietiškų vertybių.

Žemiau pateikiame kai kurių pasaulio lyderių reakcijas.

Jungtinė Karalystė

„Dabar, praėjus 20 metų, galime drąsiai teigti, kad džihadistams nepavyko pakirsti mūsų tikėjimo laisve ir demokratija“, – sakė Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas.

„Jiems nepavyko išskirti mūsų tautų, priversti išsižadėti savo vertybių ir priversti gyventi nuolatinėje baimėje“, – pridūrė jis.

Karalienė Elizabeth II atskirame pranešime teigė: „Mano mintys ir maldos – taip pat ir mano šeimos ir visos šalies – yra su aukomis, išgyvenusiaisiais ir jų šeimomis.“

Lietuva

„Minime 20 metų nuo siaubingų Rugsėjo 11-osios teroro išpuolių JAV. Ši nepaguodžiamo skausmo ir sielvarto diena visuomet liudys Lietuvos ir JAV solidarumą kovoje su terorizmu“, – tviteryje rašė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.Savo ruožtu užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pareiškė, kad Rugsėjo 11-oji visuomet išliks mūsų atmintyje: „Net ir praėjus dviem dešimtmečiams, mes ir toliau gedime ir pagerbiame šios siaubingos atakos prieš JAV aukas. Šią dieną mes įtvirtiname savo vienybę ir solidarumą kovoje už laisvę ir bendras vertybes.“

Europos Sąjunga

„Rugsėjo 11-ąją mes prisimename tuos, kurie neteko gyvybių ir pagerbiame tuos, kurie rizikavo viskuo, kad jiems padėtų. Net ir tamsiausiu, sunkiausiu metu žmogiškoji prigimtis gali ryškiai šviesti“, – sakė Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen.

„Siaubingi Rugsėjo 11-osios išpuoliai prieš 20 metų pakeitė istorijos eigą. Prisimename aukas ir pirmuosius jiems į pagalbą atskubėjusius žmones. Europos Sąjunga palaiko Jungtines Valstijas ir šalies prezidentą toliau kovojant su visų formų terorizmu ir ekstremizmu“, – tviteryje rašė Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles'is Michelis.

Australija

„Rugsėjo 11-oji primena mums, kad laisvė visuomet yra trapi. Kaip Ronaldas Reaganas yra sakęs, „už ją kovoti ir ją ginti turi kiekviena karta“, – pareiškė australų vyriausybės vadovas Scottas Morrisonas.

„Tądien buvo surengta ataka prieš visus laisvus žmones. Tai buvo ataka prieš mūsų gyvenimo būdą ir liberalios demokratijos vertybes. Nepaisant teroristų sukelto skausmo, jiems nepavyko palaužti mūsų ryžto ir pakeisti mūsų gyvenimo būdo“, – pridūrė jis.

Vokietija

„Dabar turėjome pripažinti, kad nors mums pavyko nugalėti terorizmą, keliantį pavojų mūsų saugumui, šiuo metu nepasiekėme visų savo tikslų“, – sakė kanclerė Angela Merkel.

„Štai kodėl mums Vokietijoje svarbu išsaugoti tai, ką mums pavyko pasiekti, išsilavinimą mergaitėms ir panašiai, nors žinome, kad su Talibanu tai nebus lengva“, – nurodė ji.

„Visų pirma, piliečių, kuriems reikia apsaugos, atvežimas į Vokietiją ir jų apsauga yra tai, kam mes jaučiame turintys moralinę pareigą“, – sakė ji.

Prancūzija

„Mes niekada nepamiršime. Mes visada kovosime už laisvę“, – tviteryje rašė Emmanuelis Macronas.

Šveicarija

„Rugsėjo 11-osios teroristiniai išpuoliai JAV 2001-aisiais turėjo didžiulę įtaką pasaulinei politikai... Besąlygiškai atmesdamas terorizmą visur ir visada, Šveicarijos prezidentas Guy Parmelinas išreiškia solidarumą su visomis atakos aukomis“, – rašoma vyriausybės atstovo pranešime.

Italija

„Italija solidarizuojasi su JAV ir kitais sąjungininkais, kad atremtų terorizmo grėsmę“, – sakė Italijos prezidentas Sergio Mattarella.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 09 11 17:20
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt