šeštadienis, rugpjūčio 13 d.
Prieglobsčio prašantys kurdai Lenkijoje ketvirtą savaitę tęsia bado streiką
BNS
RadioFreeEurope
Kurdai.

Dešimt kurdų prieglobsčio prašytojų Lenkijoje tęsia mėnesio pradžioje pradėtą bado streiką, protestuodami prieš, jų teigimu, kalėjimo sąlygas ir lėtą imigracijos procesą.

„Streikas prasidėjo gegužės 4 dieną“, – penktadienį sakė Lenkijos sienos apsaugos tarnybos atstovė spaudai Dagmara Bielec (Dagmara Belec).

Ji pridūrė, kad šeši irakiečiai ir keturi turkai paprašė prieglobsčio ir yra apgyvendinti migrantų centre Lešnovolėje netoli sostinės Varšuvos.

Bado streiką paskelbusiųjų atstovas naujienų agentūrai AFP sakė, kad devyni iš jų atvyko per sieną su Baltarusija ir jau kelis mėnesius yra „uždaryti“ centre.

Kalbėdamas su anonimiškumo sąlyga, vyras sakė, kad bado streiką paskelbę asmenys yra „labai silpni, kai kurie iš jų pradėjo atsisakyti ir gėrimų“.

Prieglobsčio prašytojai protestuoja prieš jų laikymo sąlygas, įskaitant maitinimą, ribotą prieigą prie telefono ir interneto bei sunkumus susisiekti su advokatais.

Nuo praėjusių metų tūkstančiai migrantų ir pabėgėlių, daugiausia iš Artimųjų Rytų, pateko į Lenkiją per jos sieną su Baltarusija.

Europos Sąjunga kaltina Baltarusijos režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija keršijant už bloko sankcijas Minskui dėl represijų prieš opoziciją.

Baltarusija tokius kaltinimus neigia ir kritikuoja migrantų neįsileidžiančias ES nares – Latviją, Lietuvą ir Lenkiją.

Siekiant užkirsti kelią nelegalių migrantų srautui iš Baltarusijos pernai Lietuvoje ir Lenkijoje pasienyje buvo įvesta nepaprastoji, Latvijoje – ekstremalioji padėtis, buvo tiesiamos pjaunančios vielos užtvaros, sustiprinta apsauga, be to, neteisėtai sieną kirtę užsieniečiai apgręžiami atgal į Baltarusiją.

Teisių gynėjai pasmerkė šią griežtą politiką ir atkreipė dėmesį į tai, kad Lenkija tuo pat metu išskėstomis rankomis priima karo pabėgėlius iš Ukrainos.

D. Bielec sakė, kad „centro darbuotojai ir toliau kalbasi su bado streiką paskelbusiais asmenimis apie jų sąlygas ir teisinę padėtį, ypač bandydami įtikinti juos nutraukti bado streiką, tačiau nesėkmingai“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 05 28 12:52
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt