pirmadienis, gruodžio 6 d.
Rinkimų dieną nufilmuotas V. Putinas užminė mįslę: surežisuotas „feikas“ ar atsitiktinumas?
Alfa.lt
Alfa.lt montažas
Vladimiras Putinas ir jo laikrodis

Penktadienį Rusijoje prasidėję parlamento rinkimai daug abejonių nekelia – kokios bebūtų prognozės, neabejojama, kad Dūmoje ir toliau sėdės Kremliui palankūs deputatai, statytiniai. Visgi vienas rinkimų epizodas šiomis dienomis sulaukė didesnio susidomėjimo ir sąmokslo teorijų – nufilmavus internetu balsuojantį Vladimirą Putiną, klausimų ėmė kelti Rusijos prezidento laikrodis.

Penktadienį nufilmuotas ir paskelbtas vaizdo įrašas, kuriame Rusijos prezidentas atiduoda savo balsą parlamento rinkimuose, turėjo būti tik dar vienas, eilinis masiniam vartojimui skirtas epizodas „pagal dienotvarkę“, parodantis, kad ir šalies vadovas atlieka savo pilietinę pareigą. Gal toks ir būtų likęs, jei akylesniems žiūrovams nebūtų užkliuvusi viena detalė – nors V. Putinas balsavo rugsėjo 17 d., prasidėjus rinkimams, ant nepigaus laikrodžio ciferblato, rodančio ir mėnesio dienas, buvo matyti skaičius 10.

Toks neatitikimas greitai sulaukė sąmokslo teorijų, kad vaizdo įrašas išties galėjo būti nufilmuotas savaite anksčiau ir pateiktas kaip tikras. Kita versija, kiek kertanti per Rusijos prezidento įvaizdį – V. Putinas nėra toks pedantiškas, kaip būtų galima tikėtis, ir neprižiūri savo laikrodžio.

Kadangi tokia, rodos, smulki detalė sulaukė nemažo susidomėjimo, Kremlius šeštadienį viešai paaiškino, kodėl V. Putino laikrodis rodo netikslią mėnesio dieną. Anot Rusijos prezidento atstovo žiniasklaidai Dmitrijaus Peskovo, V. Putinas nėra nei apsileidęs, nei užuomarša – paprasčiausiai Rusijos vadovas „nesinaudoja šia laikrodžio funkcija“ ir „nekreipia dėmesio į datą“.

Nors rusai sulaukė Kremliaus paaiškinimo ir patikinimo, kad vaizdo įrašas nebuvo surežisuotas, vykstančius rinkimus temdo įtarimai, kad pastarieji tikrai galėjo būti surežisuoti dabartinės valdžios, sukčiavimu siekiančios išlaikyti valdžioje savus veikėjus ir partiją „Vieningoji Rusija“. Įvairūs šaltiniai praneša apie masiškai balsuoti einančius valstybės tarnautojus, galimai verčiamus Kremliaus valdomų institucijų, kibernetines atakas, vienų asmenų balsavimą kelis kartus.

2021 09 18 17:52
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt