pirmadienis, gruodžio 6 d.
Rusijos provincijos mieste alkoholiu mirtinai apsinuodijo 26 žmonės
BNS

Rusijos pietinėje Orenburgo apskrityje masinio apsinuodijimo nelicencijuotais alkoholiniais gėrimais aukų padaugėjo iki 26, šeštadienį pranešė regiono administracijos atstovas.

„26 žmonės žuvo, 28 [apsinuodijusieji] – gyvi“, – naujienų agentūrai AFP sakė atstovas.

Pareigūnas pridūrė, kad per praeitą naktį dėl apsinuodijimo hospitalizuotų žmonių skaičius reikšmingai nepadidėjo. Pasak atstovo, dauguma naujausių aukų buvo atvežtos būdamos sunkios būklės, panirę į komą.

Apie pirmuosius masinio apsinuodijimo nelicencijuotu alkoholiu ir mirčių atvejus keliuose Orenburgo srities miestuose ir gyvenvietėse buvo pranešta penktadienį. Naujausiais duomenimis, iš viso apsinuodijo 54 žmonės. Pareigūnai nustatė, kad suklastotų svaigalų žmonės įsigijo Orsko mieste.

Gubernatorius Denisas Pasleris sakė, kad regiono valdžia pradėjo tikrinti alkoholio platintojus.

„Kol nėra patikrinimų rezultatų, alkoholio vartojimas gali kelti pavojų jūsų gyvybei“, – sakė jis.

Rusijos tyrimų komiteto Orenburgo skyrius penktadienį pranešė pradėjęs penkis tyrimus, įskaitant tyrimą dėl saugumo standartų neatitinkančių prekių pardavinėjimo.

Apsinuodijusiems ir mirusiems asmenims atlikti tyrimai parodė, kad jų organizmas paveiktas mirtinai pavojingu metanoliu. Kai kuriais atvejais nustatyta šios medžiagos koncentracija organizme 3–5 kartus viršijo mirtiną dozę.

Jau sulaikyti šeši asmenys. Šeštadienį Orsko teismo pareigūnai sakė, kad vienam iš įtariamųjų buvo skirtas ikiteisminis kalinimas. Pareigūnai nurodė, kad per apklausą šis 29 metų vyras pripažino savo kaltę.

Buvusios Sovietų Sąjungos šalyse naminiai alkoholiniai gėrimai ir kiti alkoholio turintys produktai yra populiarūs kaip pigi alternatyva legaliai pardavinėjamai produkcijai, bet dėl jų miršta nemažai žmonių.

Nelegalų alkoholį perkantys ir vartojantys asmenys paprastai būna socialiai pažeidžiamiausi.

2016 metais Sibiro mieste Irkutske išgėrę vonios esencijos su toksišku, antifrizams naudojamu metanoliu mirė 76 žmonės.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 10 09 13:34
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt