ketvirtadienis, rugsėjo 23 d.
Švedija sustabdė deportacijas į Afganistaną
BNS

Švedija penktadienį pranešė stabdanti visas deportacijas į Afganistaną dėl šioje šalyje blogėjančios saugumo padėties, todėl apie 7 000 žmonių bent jau laikinai nebus išsiųsti.

„Talibanui perėmus kontrolę didelėje šalies dalyje“ saugumo padėtis sparčiai blogėja, todėl Migracijos agentūrai nurodė stabdysianti visus suplanuotus išsiuntimus.

„Sprendimas įsigalioja nedelsiant ir galios iki tolesnio pranešimo“, – sakoma Migracijos departamento Teisės reikalų skyriaus vadovo Carlo Bexeliuso pranešime.

Afganistano pareigūnai liepos pradžioje paragino Europos valstybes trims mėnesiams sustabdyti afganistaniečių deportacijas. Suomija jau anksčiau šią savaitę pranešė nebeišsiųsianti į šią šalį jokių žmonių.

Švedijos migracijos agentūra nurodė stebėsianti padėtį ir vėliau vertinsianti, ar reikia persvarstyti atmestus prašymus suteikti prieglobstį.

Tarnyba pažymėjo tebesiremianti prielaida, kad deportacijos bus atnaujintos, kai tik padėtis stabilizuosis.

„Šiandien Švedijoje yra apie 7 tūkst. žmonių, dėl kurių priimti sprendimai deportuoti arba išsiųsti į Afganistaną“, – nurodė C. Bexeliusas.

Pastaraisiais metais į Švediją prašytis prieglobsčio atvyko keli tūkstančiai afganistaniečių, daugiausiai jaunų vyrų be palydos. Daugelis į šalį atvyko per Iraną.

Kadangi daugeliui atvykėlių prieglobstį buvo atsisakyta suteikti, šių asmenų deportacijos galimybė buvo vertinama prieštaringai. Kritikai abejojo, ar afganistaniečius grąžinti į jų tėvynę būtų saugu.

Konflikto krečiama šalis dabar yra apimta naujos krizės, islamistams kovotojams vieną po kito užimant kaimiškas teritorijas, kurių smarkiai išsklaidytos vyriausybės pajėgos neįstengia apginti. Ši padėtis privertė daugybę žmonių palikti savo namus ir pasitraukti į kitas sritis arba užsienį. Krizę dar labiau sunkina atsinaujinusi koronavirusinės infekcijos epidemija.

Smurtas Afganistane paaštrėjo JAV ir kitoms tarptautinės koalicijos pajėgoms traukiantis iš šios šalies.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 07 17 11:58
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt