penktadienis, gruodžio 3 d.
Tvyrant įtampai, JAV ir Prancūzijos lyderiai „artimiausiomis dienomis“ kalbėsis telefonu
BNS
Facebook
JAV prezidentas Joe Bidenas

Prancūzijos santykiuose su JAV ir Australija tvyrant didelei įtampai dėl povandeninių laivų pirkimo sutarties, JAV prezidentas Joe Bidenas ir Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas artimiausiomis dienomis pasikalbės telefonu, sekmadienį pranešė Prancūzijos vyriausybės atstovas spaudai.

Apie pokalbį buvo paskelbta praėjus porai dienų po to, kai Prancūzija, nepatenkinta dėl slaptų JAV ir Australijos derybų, po kurių buvo atšauktas milijardų eurų vertės Australijos užsakymas dėl prancūziškų povandeninių laivų gamybos, atšaukė konsultacijoms savo ambasadorius Vašingtone ir Kanberoje.

„Artimiausiomis dienomis įvyks pokalbis telefonu“, – naujienų televizijos kanalui BFM pareiškė vyriausybės atstovas spaudai Gabrielis Attalis ir pridūrė, kad surengti pokalbį paprašė J. Bidenas.

J. Bidenas trečiadienį paskelbė apie naują Australijos, JAV ir Jungtinės Karalystės gynybos aljansą ir ketinimus Australijai perduoti JAV branduolinių povandeninių laivų technologijas.

Be povandeninių laivų laivyno, AUKUS suvienys jėgas ir dėl kibernetinių, dirbtinio intelekto, ypač taikomojo DI, kvantinės technologijų, tam tikrų povandeninių pajėgumų.

Dėl šio pakto Kanbera atšaukė milžinišką sutartį dėl prancūziškų povandeninių laivų pirkimo.

Pasak Prancūzijos vyriausybės atstovo, E. Macronas JAV prezidento paprašys pateikti paaiškinimų.

„Mes norime paaiškinimų“, – pareiškė G. Attalis ir pridūrė, kad JAV turi atsakyti už „tai, kas yra labai panašu į didelį piktnaudžiavimą pasitikėjimu“.

Kiek anksčiau sekmadienį Australijos ministras pirmininkas Scottas Morrisonas atmetė Prancūzijos kaltinimus Kanberai, kad ši esą planavo nutraukti sutartį dėl prancūziškų povandeninių laivų įsigijimo, ir pareiškė, kad jis nuogąstavimų dėl sutarties reiškė jau „prieš kelis mėnesius“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 09 19 17:20
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt