trečiadienis, rugpjūčio 17 d.
Ukraina: civilių žudymas Bučoje buvo „tyčinės žudynės“
BNS
AFP-Scanpix nuotr.
Buča

Civilių žudymas Ukrainos sostinės Bučos priemiestyje buvo „tyčinės žudynės“, po skubaus rusų pajėgų atsitraukimo iš Kyjivo srities sekmadienį pareiškė Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba.

„Žudynės Bučoje buvo tyčinės. Rusai siekia sunaikinti tiek ukrainiečių, kiek tik gali. Privalome sustabdyti juos ir juos išspirti. Reikalauju naujų triuškinančių G-7 sankcijų DABAR“, – parašė jis socialiniame tinkle „Twitter“.

„Kyjivo sritis. XXI amžiaus pragaras. Nužudytų vyrų ir moterų surištomis rankomis kūnai. Baisiausi nacizmo nusikaltimai grįžo į Europos Sąjungą (ES)“, – tviteryje parašė ukrainiečių prezidento patarėjas Mychailo Podoliakas.

„Rusija tai darė tyčia. Paskelbkite embargą energijos ištekliams, uždarykite jūrų uostus. Sustabdykite žudymą!“

Su įnirtingu Ukrainos pajėgų pasipriešinimu susidūrusioms Rusijos pajėgoms atsitraukus iš Kyjivo srities, buvo rasta nemažai galimo civilių žudymo aplink Ukrainos sostinę įrodymų.

Bučos priemiestyje po Rusijos pajėgų atsitraukimo masinėse kapavietėse buvo rasti beveik 300 civilių kūnai, pranešė vietos pareigūnai.

Naujienų agentūros AFP žurnalistai pranešė vienoje Bučos gatvėje matę mažiausiai 20 kūnų. Visi žmonės vilkėjo civilius rūbus.

Trys iš šių žmonių buvo rasti šalia dviračių, o kiti – šalia kulkų suvarpytų ir suknežintų automobilių. Vieno žmogaus rankos buvo balta medžiagos skiaute surištos už nugaros. Vyras buvo nušautas, o šalia jo kūno gulėjo atvertas ukrainietiškas pasas.

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles'is Michelis sekmadienį pasmerkė Rusijos pajėgų prie Ukrainos sostinės Kyjivo vykdytus žiaurumus ir pažadėjo paskelbti Maskvai dar daugiau sankcijų.

„Esu sukrėstas pribloškiančių vaizdų, kuriuose matyti Rusijos kariuomenės vykdyti žiaurumai išlaisvintoje Kyjivo srityje. #BučaŽudynės“, – parašė jis tviteryje.

„Europos Sąjunga (ES) padeda Ukrainai ir nevyriausybinėms organizacijoms renkant būtinus įrodymus, kuriuos būtų galima panaudoti tarptautiniuose teismuose.“

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 04 03 16:17
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt