penktadienis, gruodžio 3 d.
Vien rugpjūtį Rusijoje nuo COVID-19 mirė mažiausiai 49 tūkst. žmonių
BNS
Scanpix

Rusijos federalinė statistikos agentūra „Rosstat“ penktadienį pranešė, kad per rugpjūtį šalyje nuo koronavirusinės infekcijos mirė 49 389 – daugiau kaip dvigubai daugiau negu rodė vyriausybės oficialūs duomenys.

Agentūros duomenimis, Rusijoje pandeminis koronavirusas pareikalavo daugiau kaip 400 tūkst. žmonių gyvybių.

Pagal nustatytų COVID-19 atvejų skaičių Rusija yra ketvirta pasaulyje. Šaliai pastaruoju metu sunkiai sekasi suvaldyti užkrato plitimą, įsivyravus užkrečiamesniam koronaviruso delta variantui ir išliekant vangiam skiepijimo tempui.

Vėlai penktadienį paskelbti „Rosstat“ duomenys atskleidžia daug niūresnį pandemijos poveikio šioje šalyje paveikslą negu iki buvo iki šiol skelbta. Ankstesnė vyriausybės statistika rodė, kad per rugpjūtį nuo COVID-19 Rusijoje mirė 24 661 asmuo.

Vyriausybė į savo statistiką įtraukia tik atvejus, kai atlikus skrodimą koronavirusas įvardijamas kaip pagrindinė mirties priežastis.

Tuo metu „Rosstat“ prie COVID-19 aukų priskiria ir atvejus, kai koronaviruso infekcija paaštrino pacientų gretutines ligas.

Rusijos tarnybos buvo kaltinamos pastangomis sumenkinti COVID-19 pandemijos poveikį šaliai.

Sergamumas COVID-19 šiuo metu vėl didėja, bet rugpjūtį Rusijoje taip pat buvo užfiksuoti keli koronavirusu užsikrėtusių žmonių paros mirštamumo rekordai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 10 09 08:59
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt