pirmadienis, sausio 17 d.
G. Landsbergis ragina migrantus netikėti gandais apie ES sienos atvėrimą
BNS
Scanpix
Lenkijos-Baltarusijos pasienis

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ragina netikėti socialiniuose tinkluose sklindančiais gandais apie ketinimus Baltarusijos pasienyje esantiems migrantams atverti Europos Sąjungos (ES) sieną.

„Matome vis daugiau klaidinančių teiginių, Twitter žinučių ir pranešimų apie situaciją pasienyje. ES siena išliks apsaugota. Nepasitikėkite melu ir nekelkite pavojaus savo gyvybei“, – sekmadienį tviteryje rašė G. Lansbergis.

Vokietijos užsienio reikalų ministerija tviteryje taip pat paneigė gandus apie ketinimus įsileisti pasienyje su Lenkija įstrigusius migrantus.

„Gandai, kad Vokietija planuoja siųsti autobusus žmonėms paimti iš Baltarusijos per Lenkiją į Vokietiją, yra klaidingi. Tie, kas kas skleidžia šį melą, stato žmones į didelį pavojų“, – teigiama ministerijos žinutėje.

Lenkijos televizija „Polsat“ penktadienį skelbė, kad Miuncheno valdžia siūlo priimti migrantus, įstrigusius Baltarusijos ir Lenkijos pasienyje. Teigta, kad migrantai galėtų būti priimti tiek pagal regionines, tiek pagal valstybines programas.

Padėtis Baltarusijos ir Lenkijos pasienyje komplikavosi lapkričio 8 dieną, prie Lenkijos sienos iš Baltarusijos pusės susirinkus keliems tūkstančiams migrantų iš Vidurinių Rytų, norinčių patekti į ES. Lenkijos pareigūnai padėtį apibūdina kaip sunkiausią akimirką nuo krizės pasienyje pradžios.

ES kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija keršijant už bloko sankcijas Minskui dėl represijų prieš opoziciją.

Baltarusija tai neigia ir kaltina Lenkiją pažeidžiant savo humanitarinius įsipareigojimus dėl to, kad ši neįsileidžia migrantų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 11 14 21:15
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt