sekmadienis, rugsėjo 25 d.
I. Šimonytė Liberalų sąjūdžio suvažiavime dėkojo už drąsą ginant žmogaus teises
BNS
BNS
I. Šimonytė

Trakuose šeštadienį vykstančiame parlamentinio Liberalų sąjūdžio suvažiavime premjerė Ingrida Šimonytė dėkojo už partijos ir jos lyderių drąsą ginant žmogaus teises.

„Kai tokia atmosfera, ginti žmogaus orumą, teises, o kartais – sveiką protą arba mokslą, reikia tikrai nemažai tvirtybės ir vidinės ramybės“, – Trakuose, prie Galvės ežero, kalbėjo ministrė pirmininkė.

„Esu įsitikinusi, kad dabartinėje aplinkoje yra labai svarbu neišsigąsti, nesusigūžti, neatsitraukti nuo bendrai pasirinkto kelio, reikia politinių jėgų ir lyderių, kuriems nuoširdžiai tai rūpėtų. Esu visiškai tikra, kad tiek Liberalų sąjūdis, tiek Viktorija (partijos lyderė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen – BNS), tiek frakcijos seniūnas Eugenijus (Eugenijus Gentvilas – BNS) yra būtent tokie“, – pridūrė ji.

Premjerė taip pat sakė, jog gyvename laikais, kai „vyksta labai didelė žodžių devalvacija“.

„Kai iš esmės kažkokį apribojimą ar nepatogumą galima drąsiai pavadinti genocidu, Holokaustu ar kažkokia kita realia žmonijos tragedija. Tas pats turbūt ištiko ir žodį liberalizmas. Senas geras supratimas, kad tavo laisvė baigiasi ten, kur prasideda kito laisvė, kai kuriems atrodo nepakankamai liberalus. Kažkam atrodo, kad tikroji laisvė yra anarchija“, – kalbėjo I. Šimonytė.

„Bet noriu pastebėti, kad paprastai tų žmonių liberalizmas baigiasi ten, kur prasideda diskusija, ar kiekvienas žmogus, nepriklausomai nuo jo lyties, rasės, tautybės, seksualinės orientacijos, turi teisę į žmogiškąjį orumą. Ten paprastai visas liberalizmas ir baigiasi. Dėkoju už tai, kad prisimenate, ką reiškia šitas žodis“, – teigė premjerė.

I. Šimonytė pabrėžė labai vertinanti partijos deleguotų ministrų darbą.

Vyriausybėje liberalai turi du atstovus – aplinkos ir kultūros ministrus: Simoną Gentvilą ir Simoną Kairį.

„Manau, kad esame puikūs bendražygiai“, – kalbėjo premjerė.

„Keli pikti žmonės negali diktuoti sprendimų“

Pasak I. Šimonytės, kritika, kurios sulaukia valdančioji dauguma, yra „sunkiai pavadinama kritika“.

„Kartais ji panaši į ultimatumus. (...) Aš kartais pagalvoju, kad jei užsiimtume kotletais ir keliukais, galbūt tos kritikos turėtume mažiau. Labai ačiū, kad užsiimame ne kotletais ir keliukais“, – kalbėjo premjerė.

Į suvažiavimą atvykusi Laisvės partijos vadovė, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė teigė, kad kritika, kurios sulaukia valdantieji, nėra „politinės tautos balsas“.

„Tai yra kelių piktų žmonių kritika, jie tokią teisę turi. Bet keli pikti žmonės negali diktuoti valstybėje sprendimų, kai yra tokios sudėtingos aplinkybės. Lietuva nėra pikta, Lietuva yra įvairi“, – aiškino ji.

Vis dėlto, A. Armonaitės teigimu, krizė neturi būti priežastis neįgyvendinti svarbių pokyčių valstybėje.

„Ar kalbėtume apie augimą sąlygojančias reformas, (...) ar tokias, kurios yra svarbios žmogaus teisių srityje“, – tvirtino ministrė.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga penktadienį pranešė apie teikiamą ultimatumą I. Šimonytei.

„Valstiečiai“ pareiškė reikalaujantys, kad I. Šimonytė per tris savaites atsiribotų „nuo mokestinę naštą gyventojams didinančios mokestinės reformos“, iš esmės pakeistų COVID-19 pandemijos valdymo bei vakcinacijos strategiją, viešai atsiskaitytų už migrantų krizės valdymo kaštus bei pateiktų aiškius terminus, kada nelegalūs migrantai bus grąžinti į kilmės valstybes.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 09 18 12:56
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt