antradienis, rugpjūčio 16 d.
Mokslininkai: išsimiegoti per savaitgalį neįmanoma
Parengė Aidanas Praleika
Pixabay

Krokuvos universiteto mokslininkų komanda, tyrinėjanti žmogaus nuovargį ir miego poreikį, nustatė, kad po 10 „neprimiegotų“ dienų reikia daug daugiau nei savaitgalio jėgoms atgauti.

Mokslininkų nuomone, po 10 miego deficito dienų kyla problemų dėl atminties ir reakcijos greičio. Ištyrę 13-os savanorių miego rutiną per 21 dieną jie nustatė, kad sugrįžti į normalią būseną prireiktų daugiau nei savaitės normalaus miego kasdien.

Savanoriai buvo kasdien testuojami ir nustatyta, kad po savaitės tinkamo miego jų reakcijos greitis grįžo į normos ribas, tačiau atmintis ir kai kurios kitos funkcijos – dar ne. Lenkų mokslininkai jau anksčiau atliko eksperimentus, kurie parodė neigiamą miego trūkumo poveikį organizmui, tačiau pirmą kartą pavyko išsiaiškinti, kiek trunka susigrąžinti sutrikusias funkcijas.

Nemiga kankina žmogų nuo seniausių laikų, tačiau, Jogailaičių universiteto mokslininkų teigimu, šiais laikais ji tampa vis labiau paplitusiu negalavimu. Mokslininkai perspėja, kad ilgi nemigos laikotarpiai gali lemti rimtus dėmesio sutrikimus, negebėjimą susikoncentruoti ir atminties sutrikimus.

Kokia sunkia našta gali tapti nemiga, parodė ir tai, kad kai kurie eksperimento dalyviai net nesugebėjo baigti tyrimo ir pasitraukė. Išbandymas buvo iš tiesų nelengvas – eksperimento dalyviai turėjo miegui skirti vos po trečdalį jiems įprasto laiko.

2021 09 11 14:11
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt