penktadienis, liepos 3 d.
150 tūkst. rezidento statusą gavusių imigrantų turės registruotis iš naujo
tiesa.com

Paaiškėjo, kad milijonai Jungtinėse Karalystėje (JK) gyvenančių Europos Sąjungos (ES) piliečių po „Brexit” galės pasilikti šalyje, tačiau nepaisant to, ar jie turi rezidento statusą ar ne, jiems vis tiek reikės iš naujo kreiptis ir mokėti mokestį dėl naujo statuso šalyje suteikimo.

150 tūkst. imigrantų iš ES, kurie po refrendumo suskubo pateikti paraiškas gauti rezidento statusą sau ir savo šeimos nariams, turės iš naujo užsiregistruoti Vyriausybės kuriamame ES piliečių registre, tačiau nebeturės pateikti įrodymų dėl ligos draudimo.

Pirmadienį Vyriausybės paskelbtame 15 puslapių ilgio dokumente išdėstyta, kad trys milijonai imigrantų iš ES bus suteiktos tokios pačios teisės ir socialinė apsauga, kaip ir imigrantams ne iš ES šalių, kurie JK gyvena ilgiau nei penkerius metus.

Premjerė taip pat paminėjo, kad šalyje legaliai gyvenantiems ES piliečiams, kaip ir Didžiosios Britanijos piliečiams, bus leista gyventi kartu su šeimos nariais iš ES ir nebebus reikalaujama, kad jie pasiektų minimalią £18600 pajamų ribą.

Kol kas neaišku, ar bus suteikiamos asmens tapatybės kortelės, ar tereikės užsiregistruoti internetinėje Vidaus reikalų ministerijos duomenų bazėje. Taip pat nėra žinoma, ar ES piliečiai galės balsuoti rinkimuose.

„Noriu užtikrinti žmones, kad remiantis šiais planais nei vienas legaliai gyvenantis šalyje ES pilietis po „Brexit” neturės palikti JK. Mes norime, kad jūs pasiliktumėte”, - pristatydama dokumentą sakė premjerė Theresa May.

Tuo tarpu vyriausias ES derybininkas Michelas Barnieras asmeninėje Twiterio paskyroje sukritikavo JK Vyriausybę: „Dabartinėje JK (ES piliečių klausimu trūksta) daugiau ambicijų, aiškumo ir garantijų”.

Th.May imigrantams iš ES: „Mes norime, kad jūs liktumėte“

2017 06 27 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt