antradienis, rugpjūčio 4 d.
18 minučių siaubo: tiksli teroro atakos schema, kitos detalės (nuotraukos)
tiesa.com

Londono policija atskleidė daug dar neskelbtų praėjusios savaitės teroro atakos detalių, nuotraukų, paaiškinimų. Atrodo, kad išpuolio metu vykdytojai ruošėsi panaudoti dar baisesnius ginklus ir kelti gaisrus.

Šiandien sueina lygiai savaitė nuo tos dienos, kai grupelė užpuolikų šeštadienį vakare surengė skerdynes pačiame Londono centre – mikroautobusu įsirėžę į Londono tiltą iš jo išlipo užpuolikai ir ėmė didžiuliais peiliais žaloti niekuo dėtus žmones.

Šis teroras truko 9 minutes, per šį laiką nužudyti 8 žmonės, dar beveik penkios dešimtys sužaloti.

Užpuolikus: Khuram’as Shazad’as Butt’as, Rachid’as Redouane‘as ir Youssef’as Zaghba nukovė policininkai. Nustatyta, kad į juos paleistos 46 kulkos.

Vėlų penktadienio vakarą Londono policijos interneto svetainėje paskelbtas detaliausias iki šiol atakos aprašymas.

[7264]

Nurodoma, kad 27 metų K. S. Butt’as buvo grupuotės lyderis, kuris anksčiau teistas už bandymą sukčiauti kai atidarė ir netrukus uždarė sąskaitą JK banke.

Būtent jis birželio 3-iosios ryte išsinuomojo baltos spalvos krovininį mikroautobusą „Renault“ parduotuvėje B&Q. Jis ir vairavo šią transporto priemonę lemtingą vakarą, o jo bendrai buvo krovinių skyriuje.

Taip pat nustatyta, kad trijulė anksčiau bandė išsinuomoti didesnį sunkvežimį, bet nepavykus atlikti mokėjimo už paslaugą šis jų planas žlugo.

[7263]

Teroristai žmones puolė virtuviniais peiliais su 30 centimetrų ilgio ašmenimis, pagamintais iš keramikos – manoma, kad šie ginklai pasirinkti neatsitiktinai, mat jų nefiksuoja metalo detektoriai. Be to, jie su savimi turėjo vadinamuosius „Molotovo kokteilius“ – degių skysčių pripildytus vyno butelius, kuriuos jie nešėsi prisirišę antkakliais, dar daugiau jų aptikta mikroautobuse.

[7262]

Nė viena padegamoji bomba nepanaudota. Teroristai taip pat vilkėjo netikras savižudžių liemenes, sprogmenų imitacijos buvo pagamintos iš lipnios juostos. Specialistai teigia, kad jie taip elgėsi siekdami būti nukauti – mirtininkų liemenės jiems tai garantavo.

[7265]

Gali būti, kad teroristai siekė būti kankiniais. Šią versiją patvirtina ir tai, kad Barkinge per vieno buto kratą aptikta R. Redouane‘o asmens dokumentas, taip pat rastos priemonės „Molotovo kokteiliams“ ir netikroms bomboms gamintai, taip pat – šventosios islamo knygos Korano kopija su atverstu puslapiu, kuriame aprašoma kankinystė.

Nuo tyrimo pradžios iš viso sulakyta 20 asmenų, apieškota 13 pastatų, apklausti 282 liudininkai iš 19 valstybių.

Policija bando išsiaiškinti daugiau nepavykusių bandymų išsinuomoti transporto priemones, taip pat – kur galima įsigyti didžiulių rausvos spalvos keramikinių peilių su užrašu „Ernesto“.

[7266]

Išpuolis Londone: Aukų skaičius išaugo. Upėje rastas kūnas

2017 06 10 08:50
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt