antradienis, rugpjūčio 4 d.
£300 000 sąskaitoje, prabanga Filipinuose ir... gyvenimas iš pašalpų
tiesa.com

Didžiosios Britanijos pilietis, prabangiai gyvenęs Filipinuose, gaudavo visas įmanomas socialines pašalpas. Iš Jungtinės Karalystės (JK) mokesčių mokėtojų susitaupęs bent £300 tūkst., įžūlus sukčius nuteistas pustrečių metų kalėjimo.

Kaip pranešė naujienų portalas express.co.uk, prabangų gyvenimo būdą Anthony'iui Malamui garantavo 85 tūkst. svarų, kuriuos jis neteisėtai išviliojo iš valstybės.

60-metis A. Malamas iš valstybės gavo beveik visas įmanomas pašalpas: paramą pajamoms (angl. Income support), neįgalumo pašalpą (angl. Disability living allowence), paramą būstui (angl. Housing benefit), mokesčių nuolaidas (angl. Council tax benefit), taip pat – pensijos pašalpą (angl. pension credits) ir netgi nedarbingumo pašalpą (angl. Incapacity benefit).

Stoke-on-Trent miesto teismas vyrą už 2008-2014-tais metais vykdytą nelegalią veiklą nuteistė daugiau nei dvejiems su puse metų kalėjimo.

Teisėjas buvo pasibaisėjęs vyro nusikaltimais, ypač po to, kai sužinojo, jog šis nedeklaravo savo turto ir 2009-aisiais tam, kad galėtų gauti daugiau pašalpų, netgi pasikeitė vardą į Alano Johnsono.

Sukčius nuo 2013-ųjų prabangiai gyveno Filipinuose ir, nepaisant solidžios slaptose banko sąskaitose sukauptos £310 tūkst. sumos, kaip vienišius be kapitalo ar santaupų, iš JK gaudavo paramą būstui.

„Paaiškėjo, kad naudodamas suklastotus dokumentus, vyras apsimetinėjo ir nuomininku, ir būsto savininku,” – sakė prokurorė Sarah Badraw.

„Net kelis kartus jis bendravo su savivaldybės darbuotojais ir sakė, kad vienas iš jo nuomininkų išvyko į ligoninę aplankyti draugo, nors ir žinojo, kad nuomininkas yra miręs,” – tęsė prokurorė ir pridūrė: „Paaiškėjo, kad Anglijoje ir užsienyje jis turėjo ne vieną banko sąskaitą, kuriose laikomų pinigų suma gerokai viršijo tą, su kuria dar skiriamos pašalpos.”

Vis dėlto teisme paaiškėjo, kad A. Malamas iš valstybės išviliotus pinigus grąžino. Jo advokatai teigė, kad vyras pripažino savo kaltę ir atsiprašė už savo veiksmus.

2015 08 03 08:25
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt