trečiadienis, rugsėjo 30 d.
4 mln. britų darbininkų gyvena skurde
tiesa.com

Pernai Britanijoje dirbančių, tačiau galą su galu sunkiai suduriančių žmonių skaičius pasiekė 4 mln. Tai reiškia, kad maždaug kas aštuntas dirbantis žmogus yra laikomas vargšu.

Vis daugiau dirbančių tėvų, auginančių vaikus, teigia, kad darosi vis sunkiau uždirbti tiek, kad pakaktų įsigyti maisto, drabužių ir sumokėti už būstą. Taip yra dėl sparčiau nei atlyginimai kylančių mokesčių ir pragyvenimo kaštų.

Per pastaruosius penkerius metus daugiau nei 500 tūkst. vaikų atsidūrė skurde, teigia labdaros organizacijos. Tai reiškia, kad klasėje, kurioje yra 30 vaikų, devyni jų gyvena vargingai.

„Vis daugiau vaikų atsiduria skurde, kadangi tėvams nepavyksta sudurti galo su galu, nepaisant to, kad jie turi darbą. Tai nepriimtina“, – Theguardian.com teigė Campbellas Robbas.

Tėvai gauna prastai apmokamą laikiną darbą prekyboje, viešbučiuose, restoranuose, baruose ir kitose parduotuvėse, tačiau dažnai tai tampa pastovia darboviete. Be to, dauguma įmonių moka mažesnį už minimalų atlyginimą. Tai pasikeistų, jei įmonės laikytųsi nustatytų darbo atlygio mokėjimo taisyklių. 

Darbo ir pensijų sekretorė Margaret Greenwood sakė, kad šis pranešimas turėtų atkreipti valdžios dėmesį. „Vyksta labai blogi dalykai, kadangi dirbančių žmonių, gyvenančių skurde, skaičius auga sparčiau, nei įdarbinimo“, – teigė ji.

2018 12 04 09:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt