antradienis, liepos 7 d.
7 sekundės iki mirties: ką padarė pilotas herojus?
tiesa.com

Pilotas išgelbėjo savo lėktuvą nuo pražūties ledinėje Šiaurės jūroje. Iki orlaiviui pasiekiant vandenį buvo likusios 7 sekundės.

Lėktuvas nosimi žemyn į jūrą krito po to, kai į jį trenkė žaibas. Pilotas orlaivio kontrolę atgavo tą akimirką, kai orlaiviui iki susidūrimo su lediniu vandeniu tebuvo likę 1100 pėdų.

Lėktuvui į apačią smingant 9500 pėdų per minutę greičiu, autopilotas neklausė piloto nurodymų kilti į viršų. Atvirkčiai, autopilotas lėktuvą nukreipė nosimi žemyn į jūrą.

Vos tragedija nesibaigusi avarija įyko per naktinį „Loganair” skrydį iš Aberdeeo į Sumburgho, Shetlande, oro uostą, pranešė express.co.uk. 

Oro sąlygos buvo baisios – perkūnija su lietumi, šlapdriba ir kruša bei 70 mylių per valandą siekiantis vėjas. Tad nuo išvykimo oro uosto nutolus vos septynias mylias, 42-ejų pilotas nusprendė lėktuvo valdymą patikėti autopilotui.

Trisdešimt lėktuvo keleivių siaubas ištiko tada, kai prie piloto kabinos jie išvydo kamuolinio žaibo šviesą. Žaibas trenkė į lėktuvo nosį, o po to nukeliavo per visą jo ilgį iki pat uodegos.

Po trenksmo abu pilotai tarsi „galinėjosi” su autopilotu, kas pilotuos lėktuvą. Antrasis pilotas paskelbė pagalbos šauksmą, kol lėktuvo kapitonas bandė pakelti orlaivį į viršų. Tačiau kiekvieną jo sprendimą atmesdavo įjungtas autopilotas.

Kai orlaivis pasiekė 4000 pėdų aukštį, jis staiga pakrypo nosimi žemyn ir ėmė kristi 9500 pėdų per minutę greičiu, palikdamas pilotams tik 20 sekundžių išsigelbėti nuo tragiško likimo.

1100 pėdų aukštyje pilotas sugebėjo perimti valdymą iš kompiuterio ir su visa jėga šovė į viršų.

Lėktuvas, be keleivių ir įgulos sužalojimų ir technikos agadinimo, sėkmingai nusileido Aberdeeno oro uoste.

Kaip atskleidė incidento tyrimas, įgulė manė, kad žaibas, išjungęs keletą prietaisų, išjungė ir autopilotą.

Tačiau jis vis dar veikė ir bandė skristi tokiame aukštyje, koks jam buvo nurodytas. Tik tą akimirką, kai kompiuteris nebegalėjo apdoroti klaidingos informacijos, autopilotas „pasidavė”, lakūnams palikdamas vos kelias sekundes išsigelbėti.

Tyrimas taip pat nustatė, kad per gruodį vykusį skrydį jokių techninių lėktuvo gedimų nenustatyta. Avarijos vos nepatyręs lėktuvas toliau skraidina keleivius.

Po šio incidento panaši situacija taikoma ir per pilotų mokymus.

2015 04 12 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt