trečiadienis, rugsėjo 30 d.
70 proc. nuomininkų bijo būti iškeldinti
tiesa.com

Privatūs nuomininkai Britanijoje, susiduriantys su rimtais būsto defektais, pavyzdžiui, drėgme, sugedusiu šildymo katilu ir kitais rimtais gedimais, nesiskundžia būsto savininkui dėl baimės būti iškeldintais, - pranešė standard.co.uk.

 Tyrimas parodė, kad vienas iš trijų nuomininkų buvo iškeldintas arba jam grasinta iškeldinimu po to, kai pasiskundė būsto savininkui dėl defektų. Beviltiškas nuomojamų būstų trūkumas šalyje ir baimė būti išmestiems nulėmė, kad 70 proc. nuomininkų už remontą moka patys.

Šią apklausą atliko internetinė bendruomenė „Nuomininkų balsas“. Jos metu nustatytas ir įvardintas itin dažnai pasitaikantis reiškinys „atsakomasis iškeldinimas“, reiškiantis, kad nuosavybės savininkas verčiau iškeldins nuomininkus nei imsis remontuoti sau priklausantį nekilnojamą turtą.

Šeši iš dešimties apklaustųjų prisipažino, kad jiems itin sunku susitarti su savininku net ir dėl menkiausio remonto. Dalis šeimininkų kategoriškai atsisakė tvarkyti būstą. Vienas iš trijų nuomininkų prisipažino, kad į šeimininką kreipėsi dėl sugedusio šildymo katilo, tačiau jiems buvo atsakyta neigiamai. „Nuomininkų balsas“ teigė, kad būste, kuriame sugedęs šildymo katilas, gyventi itin pavojinga.

Minėtos internetinės bendruomenės vadovas Glennas Nickolsas paaiškėjus tyrimo rezultatams sakė: „Nors 86 proc. nuomininkų nežino, ką reiškia „atsakomasis iškeldinimas“, trečdalis apklaustųjų prisipažino bent kartą susidūrę su šiuo reiškiniu. Jie buvo iškeldinti arba jiems buvo tuo grasinama po to, kai pasiskundė“.

Pagal Jungtinėjes Karalystės įstatymus savininkas privalo užtikrinti, kad jo nuomojamas būstas tinkamas naudoti pagal paskirtį. Tai reiškia, nuomodamas savo turtą kitiems jis privalo garantuoti, kad kiekvienas nuomininkų skundas bus nagrinėjamas ir sprendžiamas nedelsiant.

2013 11 07 14:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt