antradienis, gegužės 26 d.
99 metų karo veteranas JK sveikatos apsaugos darbuotojams surinko kone 12 mln. svarų
BNS

99 metų britas, Antrojo pasaulinio karo veteranas, per savo sugalvotą kampaniją Jungtinės Karalystės sveikatos apsaugos darbuotojams surinko kone 12 mln. svarų (13,8 mln. eurų).

Indijoje tarnavęs kapitonas Tomas Moore'as lėšoms rinkti sugalvojo iki savo 100-ojo gimtadienio šio mėnesio pabaigoje 100 kartų su vaikštyne pereiti savo 25 metrų ilgio kiemą.

Iš pradžių jis planavo surinkti 1 tūkst. svarų Nacionalinei sveikatos apsaugos tarnybai (NHS) po gydymo dėl lūžusio klubo ir vėžio, tačiau dabar artėja prie 12 mln. svarų ribos. Jam liko dar viena vaikščiojimo per savo kiemą Bedfordšyre Pietų Anglijoje sesija.

„Tai nuostabi [dovana] mūsų gydytojams ir slaugytojams fronto linijoje“, – kalbėdamas apie surinktus pinigus sakė T. Moore'as.

„Per praėjusį karą fronto linijoje buvo uniformuoti kariai. Šįkart mūsų armija yra uniformuoti gydytojai ir slaugytojai“, – anksčiau šią savaitę sakė jis televizijos ITV laidai „Good Morning Britain“.

„Mes tai išgyvensime“, – pridūrė jis.

Pinigų paaukojo maždaug 600 tūkst. žmonių; aukojama buvo taip aktyviai, kad laikinai buvo sutrikęs „JustGiving“ interneto puslapio darbas.

T. Moore'o „Twitter“ paskyroje trečiadienio vakarą atsirado toks įrašas: „Tai buvo beprotiškos 24 valandos, o dėl Tomo paskutinių ėjimo etapų... tikimės, kad rytojus bus toks pats beprotiškas.“

Paskutines 10 T. Moore'o ėjimo atkarpų turi tiesiogiai transliuoti dvi svarbiausios JK ryto laidos.

Veteraną internete parėmė buvę futbolo klubų „Manchester United“ ir „Arsenal“ kapitonai Rio Ferdinandas ir Tony Adamsas, olimpinė čempionė, bėgikė Kelly Holmes, keli labdaros fondai, televizijos šou ir laikraščiai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 04 16 11:20
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt