šeštadienis, gruodžio 4 d.
A. Bilotaitė: būtina užkirsti kelią tragedijai ir žmonių mirtims
BNS
Fotobankas
A.Bilotaitė

Austrijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos bei Lenkijos vidaus reikalų ministrai pasirašė laišką, kuriuo siekia atkreipti nevyriausybinių organizacijų dėmesį į situaciją Baltarusijos pasienyje.

Laiško kopija taip pat adresuojama Europos Komisijos vidaus reikalų komisarei Ylvai Johanson, teigiama Lietuvos vidaus reikalų ministerijos pranešime.

Laiške ministrai pabrėžė, kad neteisėtos migracijos krizę, kuri perauga į humanitarinę krizę, siekdamas savo politinių tikslų, sukuria nedemokratinis Baltarusijos režimas, kuris ir toliau sąmoningai kuria sąlygas neteisėtai migracijai: su vis naujomis trečiosiomis šalimis deramasi dėl supaprastinto vizų išdavimo, organizuojami nauji reguliarūs skrydžiai ne tik į Minską, bet ir į kitus Baltarusijos oro uostus, bei manipuliuojama įvykiais Afganistane ir jo kaimynystėje, atveriant naują migracijos kelią.

„Matome, kas vyksta Baltarusijos pasienyje. Migrantai tapo įkaitais ir yra naudojami siekiant politinių tikslų bei darant spaudimą visai Europos Sąjungai. Negalime leisti, kad mus šantažuotų diktatorius. Tačiau kartu būtina užkirsti kelią tragedijai – žmonės, kurie išvyko iš savo kilmės šalių, dabar gali mirti Baltarusijos pasienyje, kadangi artėja šalti orai. Tai netoleruotina,“ – pranešime tvirtino vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Laiške ministrai išreiškė susirūpinimą, kad dėl prastėjančių oro sąlygų, pasienyje susitelkusiems neteisėtai kirsti ES išorės sieną mėginantiems migrantams kyla papildomi pavojai. Pabrėžiama, kad Lietuva, Latvija bei Lenkija skubiai teikia humanitarinę ir medicininę pagalbą jeigu to reikia.

Taip pat pabrėžiama, kad svarbu, jog Baltarusijos režimo skleidžiama propaganda nedarytų įtakos tarptautinėms organizacijoms bei NVO. Pastangos prieš dezinformaciją yra itin svarbios valdant esamą situaciją, teikiant pagalbą Baltarusijoje jau esantiems migrantams ir siekiant, kad daugiau migrantų netaptų Lukašenkos režimo aukomis.

Tarptautinės nevyriausybinės organizacijos kviečiamos aktyviai prisidėti prie objektyvios ir teisingos informacijos teikimo pačioje Baltarusijoje ir migrantų kilmės šalyse.

Rugpjūčio mėnesį Lietuvoje lankęsi aukščiausi ES pareigūnai – EK pirmininkė Ursula von der Leyen, EK vicepirmininkas Margaritis Schinas ir EK vidaus reikalų komisarė Y. Johanson pripažino, kad ES susidūrė su fenomenalia hibridine grėsme ir tam reikalingas vieningas atsakas. 12 ES valstybių narių bendru laišku yra kreipėsi į EK ir dėl neatidėliotinų migracijos politikos teisinių pokyčių.

Lietuva, Latvija ir Lenkija, susidūrusios su hibridine Baltarusijos režimo ataka, saugo ne tik savo valstybių, bet ir ES išorės sieną.

2021 metais Lietuva užfiksavo 4226 neteisėtų sienos kirtimų. Nuo rugpjūčio pradžios į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių buvo įleisti 157 asmenys.

2021 11 13 08:11
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt