antradienis, lapkričio 30 d.
A. Bilotaitė: suprantame susirūpinimą dėl padėties pasienyje su Baltarusija
BNS
Alfa.lt
Agnė Bilotaitė

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako suprantanti susirūpinimą dėl padėties pasienyje su Baltarusija, bet pabrėžia, kad negalima leisti, jog migrantai būtų naudojami kaip ginklas prieš Lietuvą ir Europos Sąjungą.

„Suprantame šiandien akcijoje Vilniuje reiškiamą susirūpinimą padėtimi Baltarusijos pasienyje. Padėtis čia išlieka labai sudėtinga (...) Tačiau negalime leisti, kad migrantai būtų naudojami kaip ginklas prieš Lietuvą ir Europos Sąjungą, kad organizuoti migrantų srautai pažeistų mūsų pačių nacionalinį saugumą“, – atsiųstame komentare teigė ministrė.

„Todėl Lietuva toliau ginsis nuo Baltarusijos režimo organizuotų atakų nelegalios migracijos srautais“, – pridūrė ji.

Jos teigimu, Lietuva stengiasi kuo galėdama padėti „Baltarusijos režimo suklaidintiems žmonėms“.

„Apgręžiamiems migrantams suteikiama visokeriopa būtinoji pagalba – Lietuvos pasieniečiai duoda jiems maisto, vandens, drabužių, miegmaišių, esant reikalui suteikiama medicininė pagalba. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kartu su nevyriausybinėmis organizacijomis ruošia humanitarinės pagalbos paketus“, – teigė A. Bilotaitė.

Ji tvirtina, kad neteisėtai migracijai Lietuvos siena yra uždaryta, o prieglobsčio Lietuvoje galima prašyti teisėtais būdais.

Ministrė primena, kad migrantai, nepaisant apgręžimo politikos, gali būti įleidžiami humanitariniais tikslais.

Per kelis mėnesius tokių migrantų buvo 156.

„Humanitarinių priežasčių gali būti įvairių, tačiau viena svarbiausių – žmogaus sveikatos būklė, reali grėsmė jo sveikatai ir gyvybei“, – sakė vidaus reikalų ministrė.

Anot jos, pasieniečiai nuolat instruktuojami, kokiais atvejais turėtų būti leidžiama užsieniečiui neteisėtai kirsti valstybės sieną ir pasiprašyti prieglobsčio. Esant netipinei situacijai, pareigūnai konsultuojasi su vyresniuoju pareigūnu ir specialistais.

Prie Vyriausybės sekmadienį nevyriausybinės organizacijos ir žmogaus teisių aktyvistai surengė protestą, kurio metu išreiškė nepritarimą Lietuvos vykdomai migracijos politikai.

Šiemet iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai pateko per 4,2 tūkst. migrantų.

Nuo rugpjūčio pradžios, kai pasieniečiai įgijo teisę neįsileisti draudžiamose vietose iš Baltarusijos einančių migrantų, jų apgręžta per 5,8 tūkst..

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl to Lietuvoje paskelbta ekstremali situacija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 11 07 16:05
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt