antradienis, lapkričio 30 d.
A. Lukašenka: ES atsisako tartis dėl migrantų likimo
BNS
Scanpix
Aliaksandras Lukašenka

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka pirmadienį pareiškė, kad Europos Sąjunga atsisako aptarti 2 tūkst. migrantų, norinčių patekti į Europą ir įstrigusių Baltarusijoje, likimą.

Vakarų vyriausybės kaltina Minską apgaulingais pažadais viliojant atvykėlius, daugiausia iš Artimųjų Rytų, o paskui siunčiant juos veržtis pro Lenkijos, Lietuvos ir Latvijos sienas.

A. Lukašenkos režimas tokius kaltinimus atmeta ir kritikuoja migrantų neįsileidžiančias ES šalis.

„Laukiu ES atsakymo dėl 2 tūkst. pabėgėlių“, – pirmadienį baltarusių pareigūnams sakė A. Lukašenka ir pridūrė besitikįs, jog bendrija įsileis atvykėlius.

„Pasak jų, [Vokietijos kanclerė Angela] Merkel man pažadėjo, jog ši problema bus svarstoma Europos Sąjungos lygiu. Tačiau jie to nedaro“, – pareiškė autoritarinis lyderis; jo žodžius citavo valstybinė naujienų agentūra BelTA.

A. Lukašenkos teigimu, ES pareigūnai, nepaisydami Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos raginimų, atsisako užmegzti bet kokį kontaktą šiuo klausimu.

„Turėtume reikalauti, kad vokiečiai juos priimtų“, – pareiškė jis.

Anksčiau šį mėnesį baltarusių pasieniečiai išardė laikiną pasienio stovyklą ir perkėlė 2 tūkst. migrantų į netoliese įsikūrusį logistikos centrą.

Praėjusią savaitę A. Lukašenka ir A. Merkel du kartus telefonu aptarė migracijos krizę ir sutiko palaikyti tolesnius ryšius.

Migrantai, kurių daugelis bėga nuo karo ir skurdo, išleidžia tūkstančius eurų už galimybę atvykti į Baltarusiją su turistine viza. Pasiekę sieną, jie susiduria su vargingomis, šaltomis sąlygomis.

Vakarai tvirtina, kad šią krizę dirbtinai sukėlė A. Lukašenka, keršydamas už sankcijas, paskelbtas jo režimui po brutalaus antivyriausybinių protestų malšinimo.

Migrantai sako norintys patekti į Vokietiją per Lenkiją, o baltarusių prezidentas teigia esąs pasirengęs prireikus nusiųsti juos ten lėktuvu.

A. Lukašenka pirmadienį pareiškė, kad Minskas ruošia dar vieną repatriacijos reisą.

„Stengsimės padaryti viską, ko šie žmonės, pabėgėliai, panorės. Jų norai mums yra įstatymas. Jie nori grįžti į Iraką, Siriją – matote, organizavome skrydį. Jei pavyks surinkti šių žmonių, ruošime dar vieną skrydį mėnesio pabaigoje“, – citavo jį BelTA.

Tačiau valstybės vadovas pabrėžė, kad absoliuti dauguma atvykėlių tebesiekia patekti į ES šalis ir nenori grįžti namo.

„Kalbėsimės su jais, reikalausime, kad jie būtų įleisti į Vokietiją. Juk pagrindinis dalykas jau paaiškėjo: jie ten vyksta ne tik tam, kad normaliai gyventų – nors tai irgi tiesa, jie nori normaliai gyventi – bet ir tam, kad susijungtų su šeimomis“, – tęsė A. Lukašenka.

„Dar kartą atvirai pabrėžiu: visus, kas nori grįžti namo, mes grąžinsime namo. Čia neturime jokių problemų. Kas nori ten nuvykti, vykdysime jų reikalavimus. Jei norite vykti į Vokietiją, Lenkiją – mes jus palaikysime“, – pridūrė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 11 22 15:46
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt