antradienis, spalio 26 d.
A. Merkel siekia pratęsti suvaržymus dėl pandemijos Vokietijoje
Alfa.lt

Vokietijos kanclerė Angela Merkel siekia pratęsti suvaržymus dėl koronaviruso pandemijos, kad šie galiotų ir balandį, šaliai kovojant su trečia koronaviruso banga, sakoma vyriausybės dokumente, su kuriuo susipažino naujienų agentūra AFP.

Apribojimai būtų pratęsti iki dar nenustatytos balandžio dienos, nes šiuo metu yra didelis užsikrėtimų skaičius, kurį „spartina COVID-19 variantai“, sakoma dokumente.

Minimas dokumentas turėtų būti svarstomas A. Merkel ir regionų lyderių susitikime pirmadienį.

Kol kas dabartiniai ribojimai galioja iki kovo pabaigos.

Vėl sparčiai augant sergamumui, sveikatos priežiūros institucijos perspėja nešvelninti jokių apribojimų.

Roberto Kocho instituto (RKI) duomenimis, pastarųjų septynių dienų sergamumas sekmadienį siekia 103,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

100 atvejų 100 tūkst. gyventojų ribos peržengimas iš esmės reiškia, kad turi būti įvesta naujų suvaržymų.

Kanclerės biuro dokumente sakoma, kad pastatų viduje „reikia vengti kontaktų, jei įmanoma, dėl padidėjusios užsikrėtimo rizikos“.

Nors daugelis verslo įmonių darbuotojų gali dirbti iš namų, tiems, kurie turi patekti į savo darbo vietą, „turėtų būti privaloma atlikti bent du greituosius (COVID-19) testus per savaitę“, sakoma minimame dokumente.

Planas taip pat numato galimybę regionams „atverti atskiras erdves visuomenei“, tačiau tam būtų būtini neigiami žmonių COVID-19 testai ir kontaktų atsekimas.

Kelionės į užsienį turėtų būti apribotos iki griežčiausio minimumo ir derinamos su karantino reikalavimais bei neigiamu testu prieš grįžtant į Vokietiją.

Trečiadienį A. Merkel administracija paragino vokiečius būti atsakingus pandemijos metu ir per Velykų atostogas nevykti į populiarią Ispanijos salą Maljorką, nors oro linijos pasiūlė šimtus skrydžių, kad patenkintų augančią paklausą.

2021 03 21 13:11
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt