ketvirtadienis, sausio 27 d.
A. Širinskienės paliktas R. Karbauskis jaučia nuoskaudą
BNS
Alfa.lt

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako jaučiantis nuoskaudą dėl to, kad frakciją ir partiją palieka parlamentarė Agnė Širinskienė, tačiau teigia, kad kitos išeities greičiausiai nebuvo dėl konflikto su frakcijos nariais.

„Man nuoskauda dėl to, aišku yra, bet šitoje vietoje aš, kaip žmogus, kuris supranta ir domisi, ir žino tą santykį, kuris buvo tarp jos ir frakcijos narių – ir tų, kurie buvo, ir tų, kurie dabar yra, suprantu, kad, matyt, kitos išeities nebebuvo“, – BNS pirmadienį sakė R. Karbauskis.

„Kad ji taip nusprendė, ji išlaisvino frakciją nuo tų problemų, kurios galėjo kilti, jeigu ji būtų likusi. Bet aš su visa pagarba šneku apie ją. Tai yra žmogiška – aš suprantu ir nuovargį, ir įtampas, ir žmonių charakterius. Tai yra vieno žmogaus konfliktas su frakcija ir tą gali patvirtinti kiekvienas mūsų frakcijos narys“, – pridūrė jis.

Jo teigimu, A. Širinskienės konfliktas su frakcija buvo „pakankamai ryškus“, tačiau jis teigė vertinantis bendražygės nuveiktus darbus.

Pasak R. Karbauskio, kai kurie kolegos „jautėsi užgožti“ A. Širinskienės.

„Ta situacija tiesiog pribrendo, ji priėmė stiprų sprendimą išlaisvindama frakciją nuo tos įtampos, kurią keldavo santykis su ja pačia. Bet tai nėra vertybiniai ginčai, tai galbūt yra tam tikras neįvertinimas (...) Čia daugiau yra tai, kad kai kurie kolegos jautėsi tiesiog užgožti – Agnė kartais sau leisdavo šnekėti partijos vardu, atrodydavo, kad ji atstovauja frakcijai ir partijai, tai tas matėsi ir tuo naudojosi mūsų oponentai“, – kalbėjo LVŽS lyderis.

Jis taip pat sakė, kad galbūt būtų pavykę konfliktą išspręsti, jeigu jis būtų likęs Seime.

„Jeigu aš būčiau buvęs Seime šituos pusę metų, galbūt man būtų pavykę surasti žodžius ir sprendimus, kurie būtų sutaikę frakcijos narius su Agne, bet to padaryti, deja, negalėjau. Aš stengiausi tai padaryti kaip partijos pirmininkas (...) Matyt, manęs pritrūko, kad būtų rasti sprendimai“, – svarstė „valstiečių“ pirmininkas.

Be kita ko, R. Karbauskis teigė gerbiantis A. Širinskienę ir besitikintis, kad „ji išliks stipri savo vertybėse ir mes ne vieną darbą padarysime kartu, jai nebūnant frakcijoje ar partijoje“.

„Mano pagarbą ji turės visą laiką, kur ji bebūtų, už tai ką padarė ir darys toliau“, – pabrėžė LVŽS lyderis.

Apie sprendimą palikti frakciją ir partiją A. Širinskienė pranešė pirmadienį. Ji teigė nesanti patenkinta frakcijos darbu Seime, taip pat kritikavo kolegų įstatymines iniciatyvas.

Katalikų teologiją ir teisę baigusi, humanitarinių mokslų daktarės laipsnį turinti A. Širinskienė į politiką atėjo su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga per 2016 metų Seimo rinkimus.

Praėjusią kadenciją ji vadovavo Seimo Sveikatos reikalų, po to – Teisės ir teisėtvarkos komitetui. Šią kadenciją jį yra Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko pavaduotoja.

Dabar A. Širinskienė teigė norėtų jungtis prie kitos opozicinės – Lietuvos regionų – frakcijos.

„Situacija tokia, kad tokių persimetimų žodžių su kitais Regionų frakcijos atstovais buvo, bet aš tokių sprendimų tikrai nepriiminėjau ir manau, kad būtų nesąžininga juos priiminėti, kol nebuvau palikusi LVŽS frakcijos, nes aš nesu tas žmogus, kuris kažką daro kažkam už nugaros. Apie mano galimą sprendimą ir partijos pirmininkas, ir seniūnė žinojo tikrai daugiau nei prieš mėnesį kažkokio veikimo užkulisiuose aš nedariau, bet kai tik prisiskambinsiu R. Tamašunienei, manau, mes pasikalbėsim, nes kitos galimybės ieškoti kitos frakcijos nebematau“, – BNS sakė A. Širinskienė.

A. Širinskienė teigė, jog su Lietuvos regionų frakcijos atstovais ją sieja požiūris į šeimos, socialinę politiką.

„Manau, kad su Lietuvos lenkų rinkimų sąjungos, Lietuvos regionų partijos politikas sutampa mano požiūris į šeimos, į socialinius klausimus, skurdo mažinimą. Mes visi dirbome vienoje Vyriausybėje, esame buvę vienoje valdančiojoje daugumoje, tai tikrai esame tuos taškus nusigludinę, bet čia reikės frakcijos sprendimo (dėl priėmimo) sulaukti“, – teigė A. Širinskienė.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 12 06 15:10
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt