ketvirtadienis, liepos 9 d.
Aferistė papuolė į neabejingų lietuvių rankas
tiesa.com

Su „Tiesos“ redakcija susisiekė Londone lietuviškam vaikų darželiui „Obelėlė“ vadovaujanti Alvija, kuri susidūrė su nesąžiningos tautietės sugalvota afera.

Darželio vadovė pasakojo, kad jau nuo naujųjų metų pradžios į jos vadovaujamą darželį „Obelėlė“ buvo pradėti siųsti žmonės įsidarbinimui, nors tuo metu darželis darbuotojų neieškojo. Atėję žmonės sakydavo, kad telefonu su darželio atstovu jau buvo suderėję valytojos ar ūkvedžio darbus. Įstaigos vadovei pradėjus aiškintis situaciją paaiškėjo, kad kažkas naudodamasis darželio vardu siūlo fiktyvų darbą.

Apklaususi tris į darbą atsiųstus žmones, Alvija išsiaiškino, kad visi nukentėjusieji dar anksčiau buvo patys paskelbę skelbimus internete apie ieškomą darbą. Į jų skambučius atsiliepė ta pati moteris, kuri visiems siūlė dirbti ūkvedžio ar valytojo darbą su vienerių metų kontraktu, tame pačiame darželyje, už 11.50 svarų valandinį atlygį. Susiviliojusių pasiūlymu buvo prašoma susimokėti 52- 55 svarus už teistumo patikrinimą (CRB) ir pateikti dokumentų kopijas.

Moteris mokėjo ypač įtaigiai ir profesionaliai pateikti informaciją, todėl niekam nesukėlė įtarimo. Jai tariamai darželyje pavyko „įdarbinti“ net visą šeimą: tėvą – ūkvedžiu, motiną– valytoja, o vaikui buvo pasiūlyta vieta darželyje. Būtent pastaroji nukentėjusi moteris kreipėsi tiesiogiai į darželį, norėdama išsiaiškinti, kada pradės darbą, nes jau dvi savaites laukė pažadėtojo darbo ir dėl to buvo išėjusi iš ankstesnio darbo.

Visgi, minėtajai nukentėjusiai šeimai pavyko antrąkart susitikti su aferiste, šiai paprašius papildomų dokumentų. Kadangi tuo metu apie apgaulę šeimą jau buvo įspėjusi tikroji darželio vadovė, jiems pavyko pristatyti aferistę į policijos nuovadą, kur taip pat laukė dar vienas nukentėjusysis bei apgaulę padėjusi išaiškinti darželio vadovė. Moteris, kurios vardas ir pavardė neviešinami, policijai pripažino savo kaltę, todėl atlikus išsamesnį tyrimą, jai bus iškelta baudžiamoji byla.

2013 01 21 07:20
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt