penktadienis, sausio 22 d.
Airijoje po 15 savaičių duris atveria kavinės ir barai, kirpyklos ir bažnyčios
BNS

 Airijoje po 15 savaičių pertraukos, kurią lėmė dėl koronaviruso pandemijos įvestas karantinas, kavinės ir barai pagaliau atvers duris pirmadienį.

Šaliai įžengiant į priešpaskutinį karantino atšaukimo plano etapą, leista vėl atidaryti maistą tiekiančias kavines, restoranus ir viešbučius.

Taip pat buvo panaikinti visi vidaus kelionių apribojimai, atsidarė bažnyčios, kirpyklos, kino teatrai ir muziejai. Šalyje nuo šiol leidžiami didesni susibūrimai – iki 50 žmonių patalpose ar iki 200 žmonių lauke.

Visgi Airijos baruose klientai dar negalės visiškai atsipalaiduoti.

Socialinės atsiribojimo priemonės reiškia, kad taurelės išlenkti užsukę klientai privalės sėdėti savo vietoje ir svečiuotis ne ilgiau kaip 105 minutes.

Septyni tūkstančiai Airijos barų nutraukė veiklą Šv. Patriko dienos, kuri tradiciškai švenčiama gatvių paradais, išvakarėse, likus dviem savaitėms iki karantino įvedimo kovo 28 dieną.

Dienos, kada barai vėl galės dirbti, buvo nekantriai laukiama.

Skaičiuojama, kad maždaug 2 000 Airijos vynininkų federacijos narių pradės veiklą pirmadienį, o likusieji lauks paskutinio karantino atšaukimo plano etapo, kuris prasidės liepos 20 dieną.

Remiantis Sveikatos departamento sekmadienio duomenimis, Airijoje iki šiol koronavirusinė infekcija lėmė 1 735 žmonių mirtį.

Balandžio viduryje buvo užfiksuotas mirčių pikas – 77 atvejai per dieną, o birželį šis skaičius sumažėjo iki vienženklio skaitmens, todėl vyriausybė pagreitino pradinio plano, skirto atšaukti karantiną, įgyvendinimą.

Pradinis penkių etapų planas buvo sumažintas iki keturių etapų, pagreitinant parduotuvių ir barų atidarymą. Numatoma, kad beveik visi apribojimai dabar bus panaikinti liepą, o ne rugpjūtį.

Visgi vyriausiasis gydytojas Tony Holohanas (Tonis Holohanas) šeštadienį perspėjo, kad vis daugiau naujų infekcijų yra susiję sus jaunesniais nei 35 metų asmenimis.

„Esama tikrai rūpesčio ir nerimą keliančios tokios tendencijos, nes daug žmonių susitinka su draugais ir artimaisiais ir gali susiburti į didesnes grupes“, – pareiškė jis.

„COVID-19 yra infekcija, kuria gali užsikrėsti bet kokio amžiaus žmonės, ir mes visi privalome rimtai atsižvelgti į savo individualią atsakomybę“, – pridūrė T. Holohanas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 06 29 13:54
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt