pirmadienis, rugsėjo 21 d.
Anglijai gresia maisto trūkumas
tiesa.com

Greitu laiku prekybos centrai Anglijoje gali pritrūkti būtiniausių maisto produktų, mat prieglobsčio Jungtinėje Karalystėje siekiantys ir į sunkvežimius paslapčia lipantys imigrantai Calais uoste beveik sugriovė maisto tiekimo grandinę.

Kaip pranešė express.co.uk, įtakingiausos Europos vežėjų įmonės perspėjo, kad vis daugiau krovinių vežėjų mano, jog važiuoti per Prancūzijos uostą Calais yra per daug pavojinga ir žada nustoti tiekti maistą Anglijai.

Didžioji dalis Calais miesto pastarosiomis dienomis yra apimta smurto ir neramumų, kuriuos dėl galimybės patekti į geriausius maršrutus per Anglijos kanalą sukėlė imigrantai.

Daugelis krovinių vežėjų yra tiek įsibaiminę vykti per Calais uostą, kad kai kurie net atsisako maršrutų į Britaniją. Lietuviai sunkvežimių vežėjai ne kartą skundėsi, kad nelegalūs imigrantai paslapčia įsliūkina į jų sunkvežimius. Jei juos aptinka prancūzų ar britų imigracijos pareigūnai, vairuotojui gręsia rimti nemalonumai.

Krovinių pervežimo ekspertas Donaldas Armouras įspėjo, kad importuojamų prekių, ypač – vaisių ir daržovių – trūkumas Anglijoje – garantuotas.

Maždaug trys ketvirtadaliai keliais gabenamų krovinių iš ir į Jungtinę Karalystę keliauja per Doverį ir Calais. Du uostus per dienas pravažiuoja apie 9000 sunkvežimių.

„Per šiuos uostus sunkvežimių šaldytuvuose pervežama ir daug maisto produktų: vaisių iš Ispanijos, daržovių, salotų ir cukinijų,” – sakė Krovininio transporto asociacijos atstovas D. Armouras.

„Daugelis prekių, kurias perkate „Tesco”, „Morrison’s” ar „Waitrose” yra importuojamos per šiuos uostus ir jei kažkas sugeba pasislėpti sunkvežimiuose, gręsia maisto užteršimas,” – pridūrė ekspertas.

Kaip paaiškino D. Armouras, prekybos centrai negali rizikuoti parduoti galimai nehigieniškomis sąlygomis laikyto maisto, tad jie gali atsisakyti per Doverį ar Calais vykstančių tiekėjų. Tad, pavyzdžiui, apelsinų ar salotų pasiūla parduotuvių lentynose gali labai sumažėti, arba jų greitai gali išvis nebebūti.

„Nemažai Europos vežėjų neranda vairuotojų, kurie sutiktų vykti į Jungtinę Karalystę. Nes kam jiems susidurti su rizika ir pavojumi, kuris teks, kai jie vyks per Calais, jei jie gali ramiai vežti prekes į Milaną ar Bukareštą?” – kitą maisto trūkumo priežastį nurodė transporto ekspertas.

Vairuotojai yra tiek įsibaiminę į sunkvežimius be jų žinios įsliūkinančių nelegalų, už kuriuos sunkvežimio vairuotojui gręsia baudos, kad transporto priemonę nuo iki apžiūri dar iki keldamiesi keltu į Angliją.

„Tačiau tokios procedūros vilkina prekių pristatymą ir kuo ilgiau vilkikai stovi eilėse, tuo daugiau šansų, kad imigrantai prasmuks į sunkvežimius,” – užburtą ratą apibūdino D. Armouras.

Manoma, kad nelegaliose stovyklose Calais gyvena apie 3000 imigrantų, beviltiškai bandančių geresnio gyvenimo išvykti ieškoti į Angliją.

2015 06 04 14:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt