ketvirtadienis, birželio 24 d.
Anglijai paskelbus antrąjį visuotinį karantiną, B. Johnsonas apkaltintas „pasidavęs mokslininkų spaudimui“
Alfa.lt

Jungtinės Karalystės premjerą Borisą Johnsoną buvęs konservatorių partijos vadovas apkaltino „nuolaidžiavimu mokslininkams“ dėl paskelbto antrojo visuotinio karantino Anglijoje, praneša portalas CNN.

Infekcijų skaičius jau ne pirmą savaitę stabiliai kyla. Nacionalinė statistikos tarnyba dabar spėja, kad 1 iš 100 žmonių serga COVID-19, palyginus su 1 iš 2,3 tūkst. liepą ir 1 iš 200 spalio pradžioje.

Būtent dėl to šeštadienį B. Johnsonas paskelbė apie naujas karantino priemones, JK atvejų skaičiui pralenkus 1 mln. ribą ir mirčių skaičiui išaugus iki 46 tūkst.

Ekspertai premjero kabinetui tvirtino, kad jei nebus imtasi jokių griežtesnių priemonių, lovų ligoninėse sergantiems COVID-19 pacientams pradės trūkti jau pirmą gruodžio savaitę.

Tačiau buvęs konservatorių partijos lyderis Duncanas Smithas viename šalies laikraščių pareiškė, kad įvedamas mėnesio trukmės karantinas kuo puikiausiai demonstruoja, kad JK valdžia „pasidavė mokslininkams“, kurie „spaudė“ B. Johnsoną imtis reikiamų priemonių.

„Įprastai patarėjai pataria, o ministrai nusprendžia. Tačiau ši įprasta sistema buvo sugriauta, kai Patariamoji ekstremaliųjų situacijų mokslininkų grupė pradėjo tikėti, kad jos patarimai tapo įsakymais, parašytais ant akmens, o tos grupės nariai akiplėšiškai pamokslauja vyriausybei“, – rašė D. Smithas.

Tačiau daugelis kitų yra įsitikinę, kad karantinas buvo įvestas per vėlai. Patariamoji mokslininkų grupė pasiūlė įvesti rimtesnius apribojimus dar prieš 6 savaites, siekiant trumpo karantino metu nutraukti esamas ligos perdavimo „grandines“ ir taip sumažinti bendrą susirgimų skaičių.

Naujasis karantinas, po Parlamento balsavimo įsigaliosiantis Anglijoje ketvirtadienio rytą, įpareigos visus barus ir restoranus užsidaryti, leidžiant tik maistą išsinešti, taip pat bus uždaromos ir kitos ne pirmos svarbos įstaigos, tokios kaip sporto klubai ar grožio salonai. Mokyklos, universitetai ir darželiai toliau vykdys savo veiklą.

Gyventojai galės palikti savo namus tik dėl konkrečių priežasčių kaip švietimas, darbas (jei negalima dirbti iš namų), sportas, sveikatos klausimais ar nusipirkti būtinų prekių kaip maistas. JK ministras Michaelis Gove‘as teigė, kad šis antrasis karantinas gali būti pratęsiamas ir po gruodžio 2 d.

„Mes peržiūrėsime visus duomenis, kuriuos gausime per šį 4 savaičių periodą, ir įvertinsime pasiektą progresą, tačiau, aišku, mes sprendimus priimsime pagal turimus realius duomenis“, – teigė ministras.

M. Gove‘o teigimu, ministrų kabinetas priemones peržiūrėti ketina gruodžio 2 d., o siekiamas šio karantino tikslas yra statistiškai sumažinti sergančio žmogaus perdavimo lygį iki mažesnio nei 1 žmogaus lygio. 

2020 11 04 18:22
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt