antradienis, balandžio 20 d.
Anglijoje dėl koronaviruso grėsmės kavinės ir barai dirbs tik iki 22 val.
Alfa.lt

Visi barai, restoranai, kavinės ir kitos pramogų vietos Anglijoje nuo ketvirtadienio dirbs tik iki 22.00. Ši ir kitos priemonės bus priimtos bandant suvaldyti didėjantį koronaviruso plitimą šalyje, praneša portalas BBC.

Visas maitinimo sektorius taip pat įstatymiškai privalės klientus aptarnauti tik prie staliukų. Pasak Jungtinės Karalystės vyriausybės nario Michaelio Gove‘o, žmonėms yra rekomenduojama „esant galimybei“ dirbti iš namų.

Šie nauji apribojimai įvedami JK COVID-19 plitimui pasiekus 4 grėsmės lygį, reiškiantį „aukštą ar eksponentiškai augančią“ ligos perdavimo riziką.

M. Gove‘as teigė, kad darbo laiko trumpinimas iki 22.00 turi gan „reikšmingą efektą“ viruso plitimui ir jau yra išmėgintas kai kuriose vietovėse. Jis paneigė kaltinimus, kad valdžia padarė klaidą vasarą sušvelninusi buvusius apribojimus ir teigė, kad naujieji tėra „perkalibravimas, kuriuo tikimasi suvaldyti plitimą“.

„Mes neketiname grįžti prie priemonių, kurias mes turėjome pavasarį, – ramino ministras. – Jei žmonės gali dirbti iš namų, jie turėtų tą padaryti. Tačiau pabrėžiu, kad tai yra labai svarbu tiems, kuriems darbui atlikti būtina būti konkrečioje darbo vietoje.“

Vyriausybės narys taip pat tvirtino, kad planai nuo spalio 1 d. sugrąžinti žiūrovus į sporto rungtynes kol kas yra stabdomi, baiminantis, kad žiūrovai pertraukų metu gali tarpusavyje maišytis.

Vyriausiasis patarėjas moksliniais klausimais Patrickas Vallance‘as perspėjo, kad be konkrečių papildomų veiksmų, iki spalio vidurio šalyje naujų susirgimų gali išaugti iki 50 tūkst. per dieną, o tai iki lapkričio vidurio privestų prie maždaug 200 mirčių per dieną. 

2020 09 22 16:44
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt