pirmadienis, rugsėjo 28 d.
Anglijoje ginklais ir narkotinėmis medžiagomis prekiavęs lietuvis pakliuvo į teisėtvarkos rankas
tiesa.com
policijos paviešinta nuotrauka

35 metų amžiaus Marius Supelis buvo įvardytas įvardytas pagrindiniu kaltinamuoju kontrabandos byloje, prasidėjusioje dar 2014 metais.

Mikroautobusas, vežęs buitinę techniką bei elektroniką buvo sulaikytas Prancūzijos pasienyje. Iš ten krovinį vežęs automobilis keltu turėjo pasiekti Didžiąją Britaniją.  

Pasienio pareigūnams peršvietus automobilį rentgeno spinduliais paaiškėjo, kad jame paslėpti ginklai ir kita amunicija.  

Mikroautobusą vairavęs vyras tvirtino, kad krovinys turi pasiekti Wisbecho mieste gyvenusio lietuvio namus.  

Prancūzijos pareigūnai praleido automobilį per šalies sieną apie tai pranešę Didžiosios Britanijos policijos pareigūnams, kurie sulaikė krovinį Anglijos teritorijoje.  

Automobilį patikrinus paaiškėjo, kad jame - net keli nelegalūs šaunamieji ginklai bei nemažas kiekis šovinių. Pareigūnai, gavę teismo orderį, tą pačią dieną šturmavo lietuvio namus.  

Lietuvis nuo pareigūnų bandė sprukti automobiliu „Ford Galaxy“, bet pareigūnams pavyko jį sulaikyti. Vyras buvo apkaltintas nelegaliu ginklų bei amunicijos laikymu bei platinimu.  

Policijos pareigūnams namuose atlikus kratą buvo rasti net 100 pakelių su B klasės narkotinėmis medžiagomis. Lietuvis jas slėpė cigarečių pakeliuose, kuriuos slėpė už paveikslų, sukabintų ant sienų.   Narkotikų vertė rinkoje siekė apie 1070 svarų.  

Pareigūnai namuose taip pat aptiko 600 svarų grynais, du svaiginamuosius ginklus, pipirinių dujų flakoną, kanistrų su degalais, kanapių bei šiek tiek šovinių - šių kalibras tiko ginklams, lietuvį turėjusiems pasiekti su sulaikytu kroviniu.  

Apklausų metu lietuvis neigė bet kokias sąsajas su narkotinėmis medžiagomis bei ginklais, tačiau reikalą sunkino jo pirštų atspaudai, rasti ant visų įkalčių.  

Jis taip pat bandė apkaltinti paslaptingą vyrą, kuriam jis neva leido atvežti krovinį į savo namus, o šis jį būtų vėliau pasiėmęs. Jis taip pat teigė, kad namie rasta amunicija ir narkotikai priklauso tam pačiam paslaptingam draugui.  

Lietuvis teigė niekada nenusižengęs įstatymui, dirbąs daržovių fabrike, o pipirines dujas ir svaiginamuosius ginklus įsigijęs, nes Wisbeche - pavojinga.  

Teisme Marius Supelis pasirodyti turėjo dar 2015 metų gegužės mėnesį, tačiau iki teismo likus kelioms dienoms jis su dukra ir sugyventine pabėgo iš šalies.  

Policijai teko paskelbti tarptautinę paiešką ir 2018 metų balandį Marius Supelis buvo sulaikytas Valencijoje ir perduotas JK teisėtvarkininkams.  

Jis teigė iš Šalies nebėgęs, o grįžęs pas sergančią motiną.  

Pareigūnai Šio pasakojimo patvirtinti negalėjo, tad Spalio 9 dieną Marius išgirdo teismo nuosprendį: prie ankstesnių kaltinimų pridėjus ir bandymą išvengti teisingumo lietuvis kalėjime praleis 14 metų.

2019 10 11 14:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt