šeštadienis, liepos 4 d.
Anglijoje ir Velse norima panaikinti trumpo įkalinimo bausmes
tiesa.com
Pixabay.com

Teisingumo ministras svarsto Anglijoje ir Velse panaikinti kalėjimų bausmes, trunkančias mažiau nei šešis mėnesius.

Ginčijamasi, kad trumpalaikės laisvės atėmimo bausmės yra ne tokios efektyvios. Kalėjimų ministras Rory Stewartas „Daily Telegraph“ sakė, kad tokios bausmės „žmogui padaro daugiau žalos, nei naudos“.

Jei tokios trumpalaikės bausmės bus panaikintos, manoma, kad kalėjimuose atsirastų tūkstančiai tuščių vietų. Į laisvę anksčiau laiko išeitų nemažai plėšikų ir parduotuvių vagių, rašo Bbc.com.

Praranda reputaciją

Teisingumo ministras svarsto teismams neleisti įkalinti žmonių trumpesniam nei šešių mėnesių laikotarpiui, išskyrus tada, kai asmenys yra baudžiami už smurtinius ar lytinius nusikaltimus. Pritarus tokiems veiksmams, kalinių įkalinimo įstaigose sumažėtų iki 3500.

Škotijoje šiuo metu galioja įstatymas, kuris neleidžia įkalinti žmonių trumpesniam nei trijų mėnesių laikotarpiui, tačiau šį terminą siekiama prailginti iki 12 mėnesių.

„Jei kažką įkaliname trims ar keturioms savaitėms, jie netenka darbo, namų, šeimos ir, žinoma, reputacijos. Atvykę į kalėjimą jie susipažįsta su, mandagiai kalbant, įdomiais veikėjais, kurie vėl įtraukia į nusikalstamą veiklą. Visuomenė bus saugesnė, jei dažniau skirsime viešąsias bausmes“, – sakė R. Stewartas.

2019 01 12 07:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt