antradienis, spalio 27 d.
Anglijoje kaukės parduotuvėse tampa privalomos, baiminantis papildomų 120 tūkst. mirčių žiemą
Alfa.lt

Jungtinės Karalystės valdžia paskelbė, kad nuo liepos 24 d. dėvėti kaukes parduotuvėse Anglijoje taps privaloma, o nesilaikančiųjų lauks baudos iki 100 svarų, praneša portalas CNN.

„Vis daugėja įrodymų, kad kaukių dėvėjimas uždarose vietose padeda apsaugoti asmenis ir aplink juos esančius nuo koronaviruso, – teigė Vyriausybės atstovas spaudai. – Ministras pirmininkas pasakė aiškiai, kad žmonės turėtų dėvėti kaukes parduotuvėse, ir mes tai padarysime privaloma taisykle nuo liepos 24 d.“

Šios naujos priemonės yra priimamos po to, kai šalies Medicinos mokslų akademija perspėjo, kad JK turėtų potencialiai pasiruošti naujai koronaviruso infekcijų bangai žiemą ir ji bus gerokai rimtesnė nei pirmoji – „pagal blogiausią scenarijų“ 119 900 su COVID-19 susijusių mirčių ligoninėse nuo 2020 m. rugsėjo iki 2021 m. birželio.

Jungtinė Karalystė yra viena rimčiausiai nuo koronaviruso nukentėjusių valstybių – su beveik 45 tūkst. aukų ji bendroje šalių statistikoje atsiduria trečioje vietoje po Brazilijos ir JAV.

Medicinos mokslų akademijos raportas perspėja, kad COVID-19 „turėtų labiau plisti žiemą, žmonėms leidžiant vis daugiau laiko viduje ir virusui gebant išgyventi šaltesnėmis, tamsesnėmis žiemos sąlygomis“. Ekspertai perspėjo, kad per likusius vasaros mėnesius reikia „intensyviai pasiruošti“, siekiant sumažinti spaudimą sveikatos apsaugos sistemai. Mokslininkai taip pat prakalbo ir apie galimybę koronavirusui susikirsti su gripo epidemija.

Galimybių modeliai nustatė, kad antros bangos aukščiausias žmonių skaičius ligoninėse ir mirtys ten turėtų pasiekti aukščiausią lygį 2021 m. sausį ir vasarį bei būti dar blogesnis nei šį pavasarį buvusi pirmoji banga.

Sautamptono universitetinės ligoninės kvėpavimo takų ligų specialistas ir minėtojo tyrimo vadovas prof. Stephenas Holgate‘as teigė, kad šis neigiamai nuteikiantis darbas „nėra spėlionė, tačiau galimybė“.

„Modeliavimas parodė, kad mirčių skaičius gali būti dar didesnis su nauja COVID-19 banga šią žiemą, – teigė S. Holgate‘as. – Tačiau rizika, kad tai nutiks, gali sumažėti, jei imsimės reikalingų veiksmų kuo skubiau.“

Praėjusią savaitę Britanijos nacionalinės mokslų akademijos vadovas Venkis Ramakrishnanas teigė, kad JK „atsilieka“ nuo daugelio valstybių kaukių nešiojimu. Škotija, Vokietija, Ispanija, Italija ir Graikija jau yra įvedusi reikalavimą nešioti kaukes parduotuvių viduje. 

2020 07 16 18:57
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt