šeštadienis, rugpjūčio 15 d.
Anglijoje kils algos
tiesa.com

Ilgiausias mažo užmokesčio laikotarpis istorijoje pagaliau artėja prie pabaigos. Milijonai darbuotojų šiemet tikisi algos padidinimo, kuris bus didesnis už infliaciją, - pranešė dailymail.co.uk.

 Per pastaruosius penkerius metus vidutinio žmogaus algos didėjimas buvo kur kas mažesnis už infliacijos lygį. Žmonės išgyveno precedento neturintį laikotarpį stengdamiesi sudurti galą su galu ir taupydami, kad išgalėtų sumokėti mokesčius.

Nacionalinis statistikos biuras pranešė, kad gruodį infliacija sumažėjo 2 proc. – pirmą kartą nuo 2009-ųjų metų. Privataus sektoriaus vadovai tikisi algas savo darbuotojams padidinti iki 2,5 proc. Tai pirmas kartas, kai atlyginimai nugali infliaciją nuo finansinės krizės pradžios. Krizės laikotarpiu didžiausias darbo užmokesčio padidinimas, kurį darbdaviai galėjo pasiūlyti, siekė 1,3 proc.

Ekonomikos ir verslo tyrimų centro vyresnysis ekonomistas Robas Harbronas sakė, kad sulaukus teigiamos infliacijos perspektyvos, per artimiausius 12 mėnesių pirmą sykį bus jaučiamas finansinės situacijos pagerėjimas: „Pirmą kartą nuo finansų krizės pradžios grįšime prie nepertraukiamo darbo užmokesčio didėjimo“.

Pastaraisiais metais, nuolat didėjant maisto ir gėrimų kainoms, sunkiausia buvo šeimoms. Kai kurioms teko sumažinti išlaidas maistui, perkamo maisto kiekį arba vartoti prastesnės kokybės, pigesnius gaminius. Daugumai teko atsižadėti atostogų bei maksimaliai sumažinti savo išlaidas. Statistiniai duomenys padidino spaudimą viršininkams, kuriems primygtinai siūloma artimiausiu metu apdovanoti savo darbuotojus už krizės laikotarpį ir pamažu pradėti didinti atlyginimus.

2014 01 17 09:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt