ketvirtadienis, gegužės 28 d.
Anglijoje mirusios dukros palaikus tėvams trukdo parsivežti jos sugyventinis
tiesa.com
Žvakė

Rugpjūčio 15-ąją Jungtinėje Karalystėje gyvenusi dviejų vaikų mama Milda (tikras vardas ir pavardė redakcijai žinomi – aut.) pasitraukė iš gyvenimo. Baisi žinia iš Anglijos akimirksniu atskriejo į Lietuvą, tačiau netektį išgyvenančios šeimos realybę dar labiau užtamsino painūs JK įstatymai – pasirodo, parsigabenti moters kūną ir gauti jos atžalų globą artimieji negali.

Apie kraupią ir, kaip tikina, beviltišką savo šeimos dramą prakalbo velionės motina Jolanta. Skaudžios netekties sukrėsta moteris pasakojo, jau keletą savaičių varstanti Lietuvos institucijų duris, prašydama pagalbos, tačiau šios taip ir nesulaukia. 

Pašnekovė tvirtino, jog ir taip sudėtingą situaciją sunkina buvęs dukters sugyventinis britas, kurio pusėje – Jungtinės Karalystės įstatymai. Paaiškėjo, kad buvusiam lietuvės sugyventiniui įstatymai leidžia gerokai daugiau, nei biologiniams velionės tėvams. Brito valioje liko tiek septynmetė mergaitė, kuri nėra jo biologinė dukra, tiek jųdviejų biologinis sūnus ir netgi moters palaikai. 

Nuolat konfliktavo

Skaudžiai pasibaigusi istorija prasidėjo prieš septynerius metus, Jolantos dukrai išvykus į Jungtinę Karalystę. Ten ji susilaukė mergaitės, kuriai buvo suteikta Lietuvos Respublikos pilietybė.

Neilgai trukus moteris sutiko britą, su kuriuo kartu pragyveno kelerius metus, o prieš šiek tiek daugiau nei dvejus – susilaukė sūnaus.

Vis dėlto dar šių metų pradžioje nuolat konfliktuoti pradėję sugyventiniai nusprendė išsiskirti. Tiesa, ir po skyrybų vaikus norintis aplankyti britas užsukdavo į velionės namus, tačiau pasibuvimas su atžalomis visuomet užsibaigdavo poros kivirčais.

Rugpjūčio 15 dieną tarp buvusių sugyventinių ir vėl įvyko stiprus konfliktas, pasibaigęs tragedija. Velionės artimieji tikina, kad piktomis replikomis ir įžeidinėjimais svaidęsis vyras savališkai išsivežė poros vaikus. Tokio buvusio sutuoktinio poelgio sukrėsta moteris neištvėrė – pakėlė prieš save ranką.

Tą dieną Lietuvoje gyvenanti Mildos mama sulaukė žinios, jog jos dukra atsidūrė ligoninėje.

„Buvau darbe ir gavau žinutę, kad dukra ligoninėje. Labai išsigandau, tai iškart nusipirkau bilietą į Angliją. Milda dar keturias paras praleido ligoninėje pajungta prie aparatų. Deja, atgaivinti nepavyko“, – braukdama ašaras kalbėjo velionės motina. 

Pagalbos nesulaukiaxx Tragedijos paliesta šeima iškart pradėjo planuoti dukters palaikų parvežimą į Lietuvą, domėjosi anūkų globos klausimais. Visgi jie nenujautė, jog ši nelaimė – tik didelio skausmo pradžia.

Vos moteriai pasitraukus iš gyvenimo, jos buvęs sugyventinis pareiškė norintis oficialiai įsivaikinti Jolantos anūkę. Pasirodo, tam jokių kliūčių nėra – nors sugyventiniai, artimųjų teigimu, dažnai konfliktuodavo, oficialiai nebuvo jokių nusiskundimų dėl vyro elgesio. Tuo labiau, buvęs sugyventinis britų insitucijų yra traktuojamas kaip mergaitės tėvas, nes augino ją nuo pat kūdikystės.

Atsidūrusi aklavietėje Mildos šeima kreipėsi į Lietuvos institucijas, tačiau, kaip sako velionės mama, situacija beviltiška – į jų pagalbos šauksmą niekas neatsiliepė.

„Kalbėjau ir su vaikų teisėmis, kreipėmės ir į ambasadą, kol kas nieko nesulaukėme. Tas pats ir su dukters laidotuvėmis. Mes jau buvome susiradę įmonę, kuri būtų pargabenusi dukters kūną, bet britų koroneris apklausė mano septynmetę anūkę, kuri jiems pasakė, kad nori, jog mamytė būtų palaidota čia, Anglijoje. Pirmumo teisę gavo buvęs dukros sugyventinis. Tiesiog beviltiška situacija. Septynmetė juk negali pati spręsti, pati suvokti tokių dalykų. Lietuvos institucijos nesirūpina savo piliečiais taip, kaip tai daro Anglijos.

Panašu, kad pirksiu bilietą rugsėjo 18 dieną į Angliją, nes dukters sugyventinis pranešė, jog 19 dieną bus laidotuvės. Jau viską padarėme, nėra ko daugiau imtis, niekam ši situacija nerūpi“, – apie gęstančią viltį kalbėjo Jolanta.

2019 09 11 08:45
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt