antradienis, balandžio 20 d.
Anglijoje nuo kito mėnesio atsidaro parduotuvės ir sporto klubai
Alfa.lt

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas paskelbė, kad Anglijoje nuo artėjančio mėnesio pasibaigus karantinui, vėl pradės veikti sporto klubai ir parduotuvės, praneša portalas BBC.

Ministras pirmininkas šalies parlamentui teigė, kad nuo gruodžio 2 d. pasibaigus karantinui, Anglijoje bus grąžinama trijų lygių regioninių apribojimų sistema, tačiau ji bus gerokai sustiprinta.

Gyventojams bus leidžiama dalyvauti kai kuriuose sporto renginiuose, vestuvėse ar religinėse apeigose, priklausomai nuo jų regione įvesto karantino lygio. Kuriame lygyje atsidūrė kiekvienas regionas bus žinoma iki ketvirtadienio.

Lygiai bus skirstomi pagal eilę faktorių kaip vietovės koronaviruso atvejų skaičius, plitimo tempas ir preliminarus vietinių ligoninių užimtumas, o regionų statusas bus peržiūrimas kas 14 d. Ši sistema turėtų tęstis iki kovo.

B. Johnsonas taip pat atsiprašė šalies verslų už patirtus sunkumus.

„Pirmą kartą nuo šio prakeikto viruso pradžios, mes galime matyti aiškų kelią, vedantį iš pandemijos“, – tiesioginės transliacijos metu teigė pats saviizoliacijoje sėdintis premjeras.

Tačiau jis pridūrė, kad „viskas dar nesibaigė“ ir perspėjo „nepiktnaudžiauti lengvatomis, dėl kurių buvo sunkiai kovota“.

Bendravimas su pašaliniais asmenimis, premjero teigimu, priklausys nuo regioninių apribojimų lygio:

Pirmojo lygmens sąlygomis bus galima bendrauti iki 6 asmenų grupėse tiek viduje, tiek lauke.

Antrasis lygis neleis bendrauti su pašaliniais asmenimis viduje, o lauke galios 6 asmenų taisyklė.

Trečiasis ir pats griežčiausias lygis neleis bendrauti su pašaliniais asmenimis viduje ir daugumoje lauko erdvių.

Vienintelė išimtis visuose lygmenyse yra taikoma asmens socialinio burbulo (patiems artimiausiems) asmenims.

Pasak B. Johnsono, pirmame lygmenyje žmonės ir toliau dirbs iš namų, jei tai yra įmanoma. Jis pridūrė, kad antrajame lygmenyje kavinės, barai ir restoranai galės tiekti tik maistą, o trečiojo – privalės pilnai užsidaryti, paliekant tik maisto į namus pasirinkimą.

Vietovėse, kuriose barai galės dirbti, klientai bus aptarnaujami iki 22h, paliekant lankytojams papildomą valandą baigti gerti savo gėrimus.

Dėl priemonių Škotijoje, Velse ir Šiaurės Airijoje dar turės nuspręsti vietinės valdžios, tačiau šią savaitę planuojama pranešti dėl bendrų Kalėdinio laikotarpio apribojimų.

„Negaliu garantuoti, kad Kalėdos bus šiais metais normalios, tačiau šiame neramumų pilname periode praleistas laikas su artimaisiais ir mylimaisiais yra dar svarbesnis nei įprasta visų tikėjimų žmonėms, – teigė premjeras. – Mes norime turėti bent kokias Kalėdas, mums jų reikia ir mes tikrai jaučiamės jų nusipelnę.“

2020 11 24 09:06
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt