ketvirtadienis, liepos 16 d.
Anglijoje sparčiai daugėja vergų imigrantų
tiesa.com

Didžiosios Britanijos vidaus reikalų ministerija šokiruota: pagal jos atliktą tyrimą, modernios vergovės sąlygomis šalyje laikoma keturis kartus daugiau žmonių, nei anksčiau manyta. Šalyje vergauja apie 13 tūkstančų žmonių, tarp jų daugiausiai lenkų ir rumunų.

Kaip praneša „Evening London Standard”, Vidaus reikalų ministerijos atliktas tyrimas prie moderniųjų vergų priskyrė prostitucija priverstas užsiimti moteris, namų ūkio personalą, darbininkus laukuose bei fabrikuose, taip pat –žvejybiniuose laivuose.

Miniterijos duomenimis, pernai modernios vergovės sąlygomis šalyje dirbo 10-13 tūkstančių žmonių.

Anksčiau Nacionalinės nusikalstamumo agentūros Prekybos žmonėmis centras teigė, kad 2013-aisiais šalyje dirbo tik apie tris tūkstančius vergų.

Toks piknaudžiavimo mąstas yra „šokiruojantis”, sakė Vidaus reikalų ministerijos sekretorė Theresa May, pristačiusi kovos prieš moderniąją vergovę strategiją.

„Preliminarus problemos mąstas modernioje Britanijoje yra šokiruojantis. Nauji duomenys apie vergovę ypač padidina būtinybę skubiems veiksmams,” – sakė May.

„Jaunos merginos prievartaujamos, mušamos, perduodamos vieno smurtautojo kitam, seksualiai išnaudojamos siekiant pelno. Pažeidžiami vyrai įviliojami į ilgo ir sunkaus darbo kontraktus, kur juos užrakina šaltuose tvartuose arba nudevėtuose mobiliuose nameliuose,” – moderniosios vergovės veidą šalyje atskleidė ministerijos sekretorė.

„Moterys priverstos užsiimti prostitucija, o vaikai sistemiškai išnaudojami. Namų ūkio darbuotojai įkalinami ir priversi dirbti ilgas valandas dieną ir naktį už labai mažą arba visiškai jokį atlygį,” – toliau vardino May.

„Privalome sustabdyti šiuos nusikaltimus ir išnakinti moderniąją vergovę,” – pabrėžė pareigūnė.

Nauji ministerijos skaičiai apie vergaujačius šalyje paremti profesoriaus Bernardo Silvermano statistine analize. Profesorius pirmą kartą bandė suskaičiuoti vergų „tamsiąsias” vergovės aukas, apie kurias nepranešama teisėsaugos institucijoms.

„Moderni vergovė dažnai yra giliai užslėpta, tad sunku nustatyti tikrąjį jos mastą,” – sakė profesorius.

Naujoji ministerijos kovos su modernia vergove strategija paremta kovos su terorizmu ir organizuotu nusikalstamumu būdais.

Nors teisėsaugos duomenimis didžioji vergovės aukų dalis yra užsieniečiai, nusikaltėliai taip pat taikosi į nemažai pažeidžiamų suaugusių britų ir vaikų. Nacionalinė nusikalstamumo agentūra nustatė, kad pernai Didžioji Britanija buvo trečia iš dažniausių aukų kilmės šalių.

Prekeiviai žmonėmis daugelį užsieniečių aukų į Jungtinę Karalystę atgabeno iš Rumunijos, Lenkijos ir Nigerijos.

2014 12 02 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt