antradienis, liepos 14 d.
Anglijoje traukiniais važiuoti brangiausia Europoje... ir kainos dar kyla
tiesa.com

Naujausi statistiniai duomenys parodė, kad per pastaruosius penkerius metus traukinių bilietų kainos Anglijoje išaugo tris kartus daugiau nei algos.

Naujausia analizė parodė, kad per paskutinius du dešitmečius traukinių bilietai pabrango 200 proc., pranešė express.co.uk. Britai už keliones traukiniais moka brangiausiai visoje Europoje – du kartus daugiau nei uždirba, jei lyginsime su keleiviais Prancūzijoje, Vokietijoje, Ispanijoje ir Italijoje.

„Actionf for Rail” kampanijos atliktas tyrimas parodė, kad sezoninio bilieto ir kitų įprastinių bilietų kainos per pastaruosius penkerius metus šoktelėjo 25 proc., kai tuo tarpu vidutinis darbo užmokestis augo vos 9 proc.

Vyriausybė jau yra paskelbusi apie savo planus nustatyti bilietų kainų „lubas” remiantis infliacijos rodikliais.

Tačiau nevyriausybinės organizacijos atstovai paskaičiavo, kad nustačius tokias „lubas”, per ateinančius metus jas pratiškai 700 milijonų svarų turės finansuoti žmonės.

Nevyriausybininkai įsitikinę, kad jei traukinių kompanijos būtų valstybinės, o ne privačios, keleiviai galėtų sutaupyti maždaug pusantro milijardo svarų. Į šią sumą įeina ir 520 milijonų svarų dividendų, išmokamų kompanijų akcininkams.

Tyrimo metu nustatyta, kad „First Great Western” Londono-Bristolio maršruto kelionė į abi puses nuo £57 1995-aisiais pabrango iki £197 dabar.

Dešimties pačių populiariausių traukinių maršrutų bilietų kainos šoktelėjo 141 proc.

Tačiau geležinkelio kompanijos šio tyrimo rezultatus pavadino „labai abejotinais.”

2015 08 18 11:55
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt