šeštadienis, rugpjūčio 15 d.
Anglijos futbolo sirgalių elgesys „kelia gėdą“
tiesa.com
Twitter.com

Prieš Tautų lygos pusfinalio varžybas už bėdas Porto mieste atsakingi futbolo gerbėjai „nėra tikri Anglijos palaikytojai“ ir „daro komandai gėdą“, pranešime skelbė Futbolo asociacija.

Antrą vakarą iš eilės Anglijos futbolo komandos sirgaliai susigrūmė su Portugalijos policininkais. Į portugalų sirgalius fanų zonose, stebėjusius varžybas tarp Portugalijos ir Šveicarijos (3-1), jie mėtė butelius. Tokį elgesį JK pareigūnų vadas pavadino „visiškai nepriimtinu“.

Dalis futbolo sirgalių, į Portugaliją atvykusių palaikyti savo komandos, apsistojo Porto mieste, esančiame už 30 mylių nuo Guimaraes miesto, kur šiandien vyks varžybos tarp Anglijos ir Nyderlandų.

Nuo problemų su policija neišgelbėjo ir likus kelioms savaitėms iki turnyro Futbolo asociacijos paviešinta kampanija „Nebūk tas idiotas“, įspėjanti sirgalius apie antisocialinį ir „gėdą užtraukiantį elgesį“.

„Futbolo asociacija stipriai smerkia praeitą naktį Porto mieste vykusius dalykus, – skelbiama asociacijos paviešintame pranešime. – Asmenys, atsakingi už tokį trikdantį elgesį, negali būti vadinami tikrais Anglijos sirgaliais ir jie nėra laukiami varžybose. Jie daro gėdą komandai ir tūkstančiams gražiai besielgiančių gerbėjų, sekančių paskui Anglija tinkamu būdu.“

Portugalijoje anglų sirgalių riaušės su policija įvyko pagrindinėje Porto aikštėje trečiadienio vakarą.

„Kelių Anglijos sirgalių elgesys gadina tikrų ir nuoširdžių sirgalių reputaciją, kurie čia atvyko pasimėgauti futbolu. Teigiama, kad sirgaliai mėtė butelius į portugalus, kurie toje pačioje vietoje stebėjo varžybas. Tai jau antras kartas iš eilės, kai Porto mieste vyko neramumai. Praeitą kartą problemų kilo šalia baro, kur taip pat buvo mėtomi buteliai ir padaryta minimali žala“, – sakė Markas Robertsas, Nacionalinės policijos viršininkų tarybos futbolo policijos vadas.

Tai ne pirmi metai, kai Anglijos sirgaliai sukelia problemų. 2018-ųjų kovą Amsterdame policija sulaikė daugiau nei 100 sirgalių.

Anglijos komandai taip pat buvo grasinama būti diskvalifikuotai iš 2016-ųjų Europos futbolo čempionato po sirgalių sukeltų bėdų per vienas varžybas, rašo Bbc.com.

Rodos, Anglijos futbolo gerbėjai nepasimoko. Socialiniuose tinkluose plinta riaušių vaizdo įrašai. Įsisiautėjusius Anglijos sirgalius pradėjus tramdyti portugalų pareigūnams, pastarieji sulaukė daug vietinių futbolo sirgalių palaikymo šūksnių. 

[TW=https://twitter.com/seaningle/status/1136352284194025475]

2019 06 06 09:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt