trečiadienis, spalio 5 d.
Anglijos gėda: 3 mlrd. kainavęs didžiausias JK karo laivas sugedo vos išplaukęs į JAV
Alfa.lt
Karališkasis karinis jūrų laivynas
„HMS Prince of Wales“ išplaukia iš Portsmuto

Didžiausias Jungtinės Karalystės karo laivas sugedo prie pietinės pakrantės netrukus po to, kai išplaukė į „svarbią misiją“ - kelionę į JAV.

Karališkojo karinio jūrų laivyno lėktuvnešis „HMS Prince of Wales“, antrasis iš dviejų Karališkojo jūrų laivyno lėktuvnešių, susidūrė su „mechanine problema“, pranešė atstovas spaudai. Problema yra tiriama.

Nepatvirtintais duomenimis, pažeistas dešiniojo sraigto velenas, rašoma portale „Sky News“.

Pranešama, kad 3 mlrd. svarų sterlingų vertės lėktuvnešis, kuris pilnu pajėgumu pradėjo veikti tik praėjusiais metais, kol vyksta tyrimas, stovi inkaru į pietryčius nuo Vaito salos.

„HMS Prince of Wales“ lieka pietinės pakrantės pratybų rajone, kol atliekami tyrimai dėl iškilusios mechaninės problemos“, – teigė Karališkojo laivyno atstovas spaudai.

Pirmasis apie problemą pranešė gynybos klausimams skirtas internetinis naujienų portalas „UK Defence Journal“, kuris citavo nepatvirtintus pranešimus apie dešiniojo laivo sraigto veleno pažeidimus.

„Navy Lookout“ rašoma, kad 65 tūkst. tonų sveriantis karo laivas patyrė „reikšmingą techninį gedimą“.

„Jei problema pasirodys esanti rimta, savaime suprantama, kad tai labai gaila ir nėra geras ženklas Karališkajam kariniam laivynui“, – rašoma pranešime.

Karališkasis karinis laivynas šeštadienį išplaukė iš Portsmuto Anglijoje.

Jei kelionė įvyks, lėktuvnešis apsilankys Niujorke, Halifakse Kanadoje ir Karibų jūros regione, iš jo denio bus naudojami penktos kartos greitieji reaktyviniai lėktuvai F-35 ir bepiločiai orlaiviai.

Laivo vadas kapitonas Richardas Hewittas išvykimo proga paskelbtame pareiškime, kuris buvo paskelbtas prieš mechaninį gedimą, teigė „HMS „Prince of Wales“ išvykimas į Atlanto vandenyną likusią šių metų dalį ne tik praplės JK lėktuvnešių operacijų ribas, bet ir sustiprins glaudžius darbo santykius su artimiausiu sąjungininku.

2022 08 29 17:12
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt