pirmadienis, rugsėjo 28 d.
Anglijos policija: už menką nusižengimą atims automobilį
tiesa.com

Policija stojo į kovą su kelių eismo dalyviais. Nuo šiol dauguma vairuotojų centriniame Londone bus tikrinami ir bus imtasi griežtesnių sankcijų už įstatymų pažeidimą po to, kai per dvi savaites sostinės gatvėse suvažinėti šeši dviratininkai.

 Londono centre šimtai policininkų paskirti dalyvauti kampanijoje „Zero-tolerance“, paskantintoje nelaimingų atsitikimų, kuriuos sukėlė neatsargūs vairuotojai. Kiekvienoje didelėje gatvėje nuo šiol dirbs pareigūnas, reguliuojantis eismą ir stebintis vairuotojų bei dviratininkų elgesį susidarius spūstims kelyje.

"Tiesa" rašė apie Londono mero atsisakymą naikinti dviračių takus sostinės centre. Po šio įvykio žuvo dar keturi dviratininkai.

Pareigūnai ieškos vairuotojų, prie vairo kalbančių mobiliaisiais telefonais, prieš šviesoforą persirikiuojančių į dviratininkų eiles bei dviratininkų, važiuojančių per arti sunkvežimių ar atsiduriančių jų aklumo zonoje. Sprendimas stebėti vairuotojus didžiosiose sostinės gatvėse priimtas praėjus kelioms valandoms po paskutinio dviratininko žūties.

Apie Anglijos vairuotojų atsakomybės stiprinimą skaitykite čia.

Meras taip pat pridėjo, kad dviratininkams bus uždrausta važiuojant naudotis ausinėmis. Mero dviračių vairavimo taisyklių komisaras Andrew Gilliganas portalui standard.co.uk sakė: „Ši programa pavadinta „Zero-tolerance“ ne veltui. Praradę tiek žmonių, turime labai rimtai pažvelgti į ateitį. Pareigūnai stabdys automobilius ir jei vairuotojas bus pažeidęs nors vieną nuostatą, jam bus uždrausta toliau važiuoti su šia transporto priemone. Lygiai taip pat bus elgiamasi ir su taisykles pažeidžiančiais dviratininkais“.

Naujajai kampanijai paskirta 2500 policijos pareigūnų, prie kurių galės prisidėti ir savanoriai.

Metropoliteno policijos nelaimių spūstyse vyriausiasis vadas Glynas Jonesas teigė, kad dviratininkai sostinėje tapo per drąsūs: „Pusė žuvusių dviratininkų važiavo per arti sunkvežimio, prie vairuotojo pusės ir atsidūrė vairuotojo aklumo zonoje prieš posūkį. Taip, dviratininkai turi teisę ten būti, tačiau tai – labai pavojingas manevras, galintis kainuoti sveikatą ir net gyvybę. Dviratininkams reikia uždrausti patiems kelti pavojų savo gyvybei“.

2013 11 20 09:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt