sekmadienis, rugsėjo 20 d.
Anglijos rinktinėje – korupcijos skandalas
tiesa.com

Samas Allardyce‘as prie Anglijos futbolo rinktinės vairo teišbuvo vos du mėnesius ir savaitę. Į korupcijos skandalą įsipainiojęs 61-erių strategas žaibiškai pasitraukė iš posto.

Po prasto pasirodymo Europos čempionate Prancūzijpje atsistatydinusį Roy Hodgsoną pakeitė S. Allardyce‘as, tačiau jis naujam poste neužsibuvo. Naująjį trenerį įklampino korupcijos skandalas. Žurnalistai atskleidė, kad S. Allardyce‘as už 400 tūkst. svarų sterlingų sumą verslininkams sutiko duoti patarimų, kaip klastingai apeiti Anglijos futbolo asociacijos (FA) žaidėjų įsigijimo taisykles.

Laikraščio „Daily Telegraph“ tyrėjai apsimetė verslininkais ir ilgą laiką tyrė korupciją Anglijos futbole. Įvykių sūkuryje atsidūrė ir naujasis treneris. S. Allardyce‘as už 400 tūkst. sumą sutiko tarpininkauti ir paaiškinti, kaip apeiti taisykles, kurios draudžia trečiosioms šalims įsigyti teises į futbolininkus.

Strategas tikino, kad „žino patikimų agentų“, kurie tai daro visą laiką ir už didelius pinigus sudaro nešvarius sandėrius. Trečiosioms šalims turėti teises į futbolininką Anglijoje draudžiama todėl, kad tai gali būti prilyginta moderniai vergovei. Futbolo pasaulyje tretieji asmenys įprastai yra stambios verslo kompanijos (neretai – iš Azijos), kurios įsigyja teises į futbolininką. Tokia praktika Anglijoje buvo panaikinta 2008 metais, o FIFA tai draudžia daryti nuo 2015-ųjų.

Anglai atrankoje į Pasaulio čempionatą turi iškovoję vieną pergalę iš tiek pat bandymų. Kitą savaitę rinktinės laukia nauji mūšiai, o ją treniruos greičiausiai užsienietis.

2016 09 28 15:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt