trečiadienis, rugpjūčio 5 d.
Apie atsitraukimą paskelbusi viena didžiausių įmonių Londone, persigalvojo
tiesa.com

Bendra Anglijos ir Nyderlandų plataus vartojimo prekių gamybos įmonė „Unilever“ penktadienį paskelbė dėl nesutarimų tarp akcininkų atsisakiusi planų po „Brexit“ perkelti pagrindinę savo būstinę iš Londono į Roterdamą.

Įmonė, kuri gamina „Lipton“ arbatą, „Hellman's“ majonezą, „Persil“ skalbimo miltelius bei kitas puikiai žinomas prekes, apie planą iškelti būstinę į Roterdamą buvo paskelbusi kovo mėnesį.

Tuomet toks „Unilever“ sprendimas buvo interpretuotas kaip smūgis Jungtinės Karalystės verslui po „Brexit“.

Tačiau apie šių planų atšaukimą paskelbta penktadienį, o informaciją patvirtino „Unilever“ atstovė.

„Kurdama pasiūlymą, valdyba siekė sukurti daugiau vertės akcininkams kuriantį, stipresnį, paprastesnį ir konkurencingesnį „Unilever“, kuris turėtų geresnes sąlygas pasiekti sėkmę ilguoju laikotarpiu. Tačiau mes pripažįstame, kad pasiūlymas nesusilaukė palaikymo tarp didžiosios dalies akcininkų, todėl manome, kad sprendimas jį atšaukti yra tinkamas“, – komentavo bendrovės atstovė.

„Unilever“ pastarosiomis savaitėmis susidūrė su pasipriešinimu iš pagrindinių investuotojų, įskaitant „Royal London“, „Columbia Threadneedle“, „Aviva Investors“, „Lindsell Train“ ir kitų.

Nepaisant to, bendrovės valdybos pirmininkas Marijnas Dekkersas (Marainas Dekersas) penktadienį tvirtino, kad valdyba toliau tiki, jog „Unilever“ struktūros supaprastinimas tebėra teisingas kelias pirmyn.

„Unilever“ ilgą laiką demonstruoja stabilius ir konkurencingus rezultatus. Valdyba toliau mano, kad mūsų įmonės dvigubos struktūros supaprastinimas ilgesniu laikotarpiu suteiktų galimybių dar labiau paspartinti vertės kūrimą bei geriau tarnautų ilgalaikiams „Unilever“ interesams“, – sakė M. Dekkersas.

„Valdyba dabar svarstys tolesnius žingsnius bei ves dialogą su akcininkais“, – tęsė valdybos pirmininkas.

„Unilever“ buvo suformuota 1930 metais, kai susijungė Nyderlandų margarino gamybos kompanija „Margarine Unie“ ir Britanijos muilo gamintoja „Lever Brothers“. Nuo tada egzistavo dviguba įmonės struktūra ir „Unilever“ buvo sudaryta iš dviejų juridinių vienetų – N.V. ir PLC, kuriuos dabar planuojama sujungti į vieną juridinį asmenį.

2018 10 05 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt