ketvirtadienis, rugpjūčio 5 d.
Apsimetėliui policininku moteris atidavė visas savo santaupas
tiesa.com
Pixabay.com
Asociatyvi nuotrauka

Margaret Andrews sunkiai dirbo, kad sutaupytų pinigų oriai senatvei. Tačiau užteko vos vieno skambučio, kad visus juos pasisavintų policininku apsimetęs vyras.

84-erių moteris, gyvenanti pietų Velse, Penarth mieste, tapo apgaviko Kye’aus Harwoodo auka ir atidavė jam visas savo santaupas.

Tačiau Margaret – ne vienintelė senolė, iš kurios išvilioti pinigai. Kaip praneša Bbc.com, regione „prasisukęs“ apsimetėlis iš viso iš senyvo amžiaus žmonių atėmė daugiau nei 22 tūkst. svarų sterlingų.

Policija ragina žmones būti itin atsargiais, nepasitikėti nepažįstamais žmonėmis, net jei jie teigia esantys aukšto rango pareigūnai.

Taikėsi į pensininkus

Iš Londono kilęs 19-metis K. Harwoodas savo aukoms, kurios perkopusios devintą dešimtį, prisistatydavo esantis policijos pareigūnas. Jis meluodavo, kad į aukų banko sąskaitas buvo įsilaužta ir ragino jas kuo skubiau išsiimti visas bankuose laikomas santaupas, kurias liepdavo atiduoti jam „saugiam laikymui“.

M. Andrews jis taip pat įsakė jokiu būdu apie tai niekam nesakyti, nes tada ji sulauks nemalonumų, galbūt net bus įkalinta. Tad kai moteris iš banko sąskaitos išsiėmė visus ilgai taupytus 4600 svarų sterlingų, banko darbuotojai ji pasakė planuojanti pirkti naują automobilį.

„Buvau labai išsigandusi, nes tai buvo paslaptis, kurios negalėjau išduoti arba kitaip būčiau atsidūrusi kalėjime, – sakė moteris. – Nežinojau, kad jis nėra tikras policininkas. Visą gyvenimą sunkiai dirbau, o jis atėjo ir pasiėmė visus mano pinigus. Tai neteisinga.“

Nepaisant to, kad K. Harwoodas Cardiff mieste buvo sugautas turintis 10 tūkst. svarų grynais, kuriuos jis išviliojo iš kitos 96-erių moters, Margaret savo santaupų dar neatgavo.

Jos bankas „Barclays“ sakė, kad elgėsi pagal instrukcijas, nes moteris pateikė įtikinamą paaiškinimą, kodėl ji nori išsiimti tokią didelę sumą pinigų.

Policija taip pat prašo visuomenės perspėti jiems artimus ir brangius žmones apie tokią nusikalstamą veiklą vykdančius asmenis.

K. Harwoodui skirta dvejų metų įkalinimo bausmė.

2019 08 30 08:30
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt