trečiadienis, rugpjūčio 12 d.
Ar bus, kas gydys mus? Britai skelbia paskutinį kvietimą Lietuvos šeimos gydytojams emigruoti
tiesa.com
pixabay asociatyvi nuotrauka

Šeimos gydytojų trūkumas Didžiojoje Britanijoje verčia šalį gręžtis į kitas ES šalis: jose ieškoma 70-ies šeimos gydytojų, kurie galėtų užimti paskutines laisvas darbo vietas. Didžiosios Britanijos Nacionalinė sveikatos tarnyba (NHS) skelbia, kad šeimos gydytojai iš pradžių gali tikėtis 70 tūkst. svarų sterlingų siekiančios metinės algos, o po 2–3 metų – 90 tūkst. svarų sterlingų darbo užmokesčio.

„Iš pradžių šeimos gydytojai, dirbantys apie 17 valandų per savaitę, Didžiojoje Britanijoje uždirbs apie 70 tūkst. svarų sterlingų per metus. Po pereinamojo laikotarpio darbo krūvis padidėja iki 37,5 val. per savaitę, o metinis atlyginimas – iki 80 tūkst. svarų sterlingų.

Po dvejų ar trejų metų šeimos gydytojas paprastai uždirba 90 tūkst. svarų sterlingų per metus“, – sako NHS atstovaujanti tarptautinė medikų įdarbinimo agentūros „Paragona“ generalinė direktorė Kinga Łozińska.

Jos teigimu, daugelis Didžiosios Britanijos ligoninių ir klinikų ieško nuolatinių šeimos gydytojų, partnerių ir net vyresniųjų vadovų, kurių metinis atlyginimas gali siekti ir 200 tūkst. svarų sterlingų. Darbui Didžiojoje Britanijoje paraiškas galima teikti iki birželio 22 d., o kaimyninėje Lenkijoje numatomų mokymų metu šeimos gydytojams bus mokamas visas darbo užmokestis, taip pat 8 tūkst. svarų sterlingų dydžio persikraustymo išlaidų kompensacija.

Dėl darbo vietų Didžiojoje Britanijoje Lietuvos šeimos gydytojai konkuruoja su medikais iš visų ES šalių, tarp kurių Bulgarija, Kroatija, Graikija, Italija, Lenkija, Ispanija. Šeimos gydytojus numatoma įdarbinti vienose vaizdingiausių Didžiosios Britanijos vietovių – Hertfordšyre ir Vakarų Esekse.

Pagal reitingą „uSwitch Better Family Life Index“, įvertinusį gyvenimo kokybę 138 Didžiosios Britanijos grafystėse, Hertfordšyras yra geriausia vieta gyventi Didžiojoje Britanijoje. Šios vietovės pasižymi gera vietos bei tarptautinio transporto, švietimo infrastruktūra ir galimybe pasiekti paplūdimį, esantį maždaug už 50 kilometrų.

NHS užtikrina, kad Didžiosios Britanijos šiemet planuojamas išstojimas iš ES, vadinamasis „Brexit“, neturės jokios įtakos iš ES šalies įdarbinamų medikų darbo sąlygoms bei finansinei pasiūlymo pusei, įsipareigojimui pagelbėti surasti darbo vietą į šalį persikeliančių gyventi šeimos gydytojų sutuoktiniams, surasti mokyklą jų vaikams.

Į Didžiąją Britaniją persikelti šeimos gydytojai iš Lietuvos ir kitų ES šalių galės išklausę mokymus Lenkijos mieste Piasečne, esančiame netoli sostinės Varšuvos. Emigruoti pasiryžę šeimos gydytojai atleidžiami nuo privalomų IELTS ir OET kalbos kursų, kurie iki šiol buvo vienintelis būdas užsieniečiams įsidarbinti bendrosios praktikos gydytojais NHS. Artimiausi mokymai šeimos gydytojams Lenkijoje prasidės rugpjūčio 12 d.

2019 06 19 15:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt