trečiadienis, spalio 5 d.
Ar Karolis III sugebės panaikinti ankstesnių karalių Karolių prakeiksmą?
Alfa.lt
Scanpix
Karalius Karolis III.

Naujasis Jungtinės Karalystės karalius valdys kaip karalius Karolis III. Kaip pranešama, kartą jis svarstė atsisakyti šio vardo, kad išvengtų sąsajų su kruvina ir audringa savo dviejų pirmtakų istorija, rašo „New York Post.“.

Princas Charlesas (Karolis – liet.) svarstė galimybę vadintis Jurgiu VII, kad pagerbtų savo senelį – mylimą karališkąją asmenybę – ir išvengtų Karolio vardo, kuris kai kuriuose karališkuosiuose sluoksniuose laikomas „užkeiktu“, 2005 m. rašė „The Times“.

Jo pirmtakai Karoliai valdė kruviniausiais Jungtinės Karalystės istorijos laikotarpiais. Karalius Karolis I atvedė šalį į pilietinį karą ir išlieka vieninteliu Anglijos monarchu, kuriam buvo įvykdyta mirties bausmė – nukirsta galva.

Jo sūnus, karalius Karolis II, po tėvo nukirsdinimo ilgus metus praleido tremtyje, vėliau kurstė sektantiškas nuotaikas Didžiojoje Britanijoje ir susilaukė keletos nesantuokinių vaikų su daugybe meilužių.

„Karolio vardas turi tiek daug liūdesio atspalvių“, – 2005 m. laikraščiui „The Times“ sakė vienas „patikimas tuometinio princo draugas“.

„Jie (karališkoji šeima) nuspręs tuo metu, bet jis kalbėjo apie Jurgį“, – dienraščiui sakė kitas princo draugas.

Praėjus kelioms dienoms po „The Times“ pranešimo 2005 m. laikraštis „The Guardian“ paneigė šią istoriją, remdamasis kitu anoniminiu tuometinio princo draugu, kuris teisingai prognozavo, kad jis pasirinks Karolio vardą.

„Visi, kas pažįsta Velso princą, žino, kad jis nesėdi su bičiuliais ir nesitaria, kaip norėtų būti vadinamas. Kadangi pareigūnai su juo tai aptarė per planavimo susitikimus, buvo manoma, kad jis liks Karolis“, – „The Guardian“ sakė šaltinis.

Pirmasis karalius Karolis yra vienintelis Anglijos monarchas, kuriam buvo įvykdyta mirties bausmė – 1649 m. jam buvo nukirsta galva po to, kai tauta įsivėlė į pilietinį karą. Pasak BBC, Karolis I buvo teisiamas už išdavystę po to, kai jo rojalistų kariuomenę sumušė škotai, prisijungę prie Oliverio Cromwellio vadovaujamų parlamentarų pajėgų.

Jo sūnus Karolis II beveik du dešimtmečius praleido tremtyje ir į sostą atsisėdo tik po to, kai mirė O. Cromwellis. Karolio II buvo pašiepiamas kaip „linksmasis monarchas“ dėl daugybės romanų, kuriuos jis užmezgė būdamas soste, įskaitant romaną su „apelsinų pardavėja“.

Su meilužėmis jis susilaukė kelių vaikų, bet nė vieno su oficialia žmona. Be to, jo valdymo metu tarp Britanijos salų gyventojų, įskaitant protestantus, kurie laikė Karolį II palankiai nusiteikusiu katalikų atžvilgiu, klestėjo sektantizmas. Kai Karolis II mirė, sostas atiteko jo broliui katalikui karaliui Jokūbui II, kuris galiausia irgi buvo nuverstas.

2022 09 09 12:32
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt