antradienis, lapkričio 30 d.
Artėjant naujai ES sankcijų bangai – dar vienas A. Lukašenkos skambutis V. Putinui
BNS
Scanpix
Aliaksandras Lukašenka (kairėje) ir Vladimiras Putinas (archyvinė iliustracija).

Baltarusijos ir Rusijos prezidentai Aliaksandras Lukašenka ir Vladimiras Putinas telefonu aptarė padėtį prie Baltarusijos ir Lenkijos sienos, antradienį pranešė baltarusių valstybinė naujienų agentūra BelTA.

„Visų pirma aptarė situaciją prie Baltarusijos ir Lenkijos sienos ir bendrus veiksmus dėl Sąjunginės valstybės sienų gynimo“, – sakoma pranešime.

Padėtis prie Europos Sąjungos ir Baltarusijos sienos pastarosiomis dienomis yra ypač sudėtinga. Lenkų pareigūnai šiuos įvykius pavadino sudėtingiausiu migracijos krizės etapu.

Tūkstančiai migrantų, daugiausia iš Artimųjų Rytų, jau daugiau kaip savaitę yra įstrigę stovykloje prie Baltarusijos ir Lenkijos sienos. Antradienį ten kilo naujų neramumų – migrantai mėgino veržtis per pjaunančių vielų užtvarą, svaidė į lenkų saugumo tarnybų pareigūnus akmenis ir įvairius kitus daiktus, o Lenkijos tarnybos atsakė ašarinėmis dujomis ir vandens patrankų čiurkšlėmis.

Briuselis žada skelbti naujas sankcijas A. Lukašenkos režimui, kurį kaltina apgaulingais pažadais prisiviliojus migrantus į savo šalį ir siunčiant juos veržtis per ES išorinę sieną. Minskas tokius kaltinimus neigia.

ES užsienio reikalų ministrai pirmadienį sutarė išplėsti jau taikomas sankcijas A. Lukašenkos režimui. Nuspręsta, kad dabar bus baudžiami ir asmenys ar bendrovės, jei bus nustatyta, kad jie skatino neteisėtai kirsti ES sienas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 11 16 14:59
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt