ketvirtadienis, sausio 20 d.
Atgal į Iraką parsiųstas migrantas: prieš mus Lietuvoje naudojo elektros šoką, mušė bei kankino (VRM kaltinimus atmeta)
Greta Burlėgaitė
Stop kadras iš „Middle East Eye“
Sarwatas Mohammedas

Neteisėtai sieną kirtęs irakietis Sarwatas Mohammedas tikina, jog Lietuvoje septynis mėnesius buvo kalinamas ir kankinamas, Vidaus reikalų ministerija (VRM) kaltinimus atmeta.

„Aš septynis mėnesius buvau kalinamas jų kalėjime. Kiekvieno mėnesio 23 dieną ateidavo vadas, kuris mus mušdavo ir kankindavo, kartais po tris ar keturis kartus. Prieš mus naudojo ir elektros šoką. Nieko panašaus nesu matęs jokioje kitoje Europos šalyje“, – „Middle East Eye“ naujienų portalui pasakojo S. Mohammedas.

Migranto ir ministerijos pateikti faktai skiriasi

Migrantas tikino, kad būdamas Lietuvoje tris kartus kreipėsi dėl prieglobsčio suteikimo, bet esą visi prašymai buvo atmesti.

„Minėtas Irako pilietis neteisėtai kirto Lietuvos valstybės sieną iš Baltarusijos pusės šių metų vasario 9 d. Jis pateikė prieglobsčio prašymą vieną kartą, užsieniečio prašymas buvo atmestas galutiniu teismo sprendimu. Irako pilietis iš Lietuvos buvo išsiųstas 2021 m. lapkričio 13 d., prieš tai buvo apgyvendintas Užsieniečių registracijos centre Pabradėje“, – Alfa.lt teigė VRM atstovas.

Pasak ministerijos, S. Mohammedas buvo dar kartą sulaikytas, bandant jam neteisėtai pasišalinti iš Lietuvos šių metų kovo 28 d. Varėnos pasienio rinktinės Kalvarijos pasienio užkardoje.

„Dėl šio fakto Varėnos pasienio rinktinėje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas“, – sakė VRM.

Pabrėžiame, kad jokios prievartos pareigūnai nenaudoja.

Ministerija tikina, kad Lietuvos valstybės institucijos ir tarnybos migrantams suteikia visokeriopą teisinę pagalbą, o priimant sprendimus dėl prieglobsčio suteikimo ar išsiuntimo vadovaujasi teisinėmis priemonėmis.

„Pabrėžiame, kad jokios prievartos pareigūnai nenaudoja. Apgyvendinant migrantus, jiems suteikiamos visos bazinės sąlygos, migrantų centruose užtikrinami būtiniausi užsieniečių poreikiai ir esant būtinybei – medicininė pagalba.

Migrantų apgyvendinimo vietas nuolat inspektuoja tiek Lietuvos, tiek užsienio ekspertai, lankosi ir nevyriausybinės organizacijos“, – Alfa.lt teigė ministerijos Strateginės komunikacijos skyrius.

Į Lietuvą šiemet pateko daugiau kaip 4,2 tūkst. migrantų. Lietuva ir kitos Vakarų šalys kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija.

Pasienyje su Baltarusija įvesta nepaprastoji padėtis.

2021 12 10 13:18
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt