antradienis, rugsėjo 27 d.
Atostogos Ispanijoje gali apkarsti: „Ryanair“ darbuotojai pradeda penkių mėnesių streiką
Alfa.lt
BNS Foto
Ryanair

„Ryanair“ darbuotojai paskelbė apie penkių mėnesių streiką dėl atlyginimų ir darbo sąlygų. Viešojoje erdvėje kyla nerimas dėl Ispanijos oro uostų keleivių, skelbia Dailymail.co.uk.

Pigių skrydžių bendrovės darbuotojai streikuos kiekvieną savaitę nuo pirmadienio iki ketvirtadienio nuo rugpjūčio 8 d. iki sausio 7 d.

Profesinių sąjungų grupės USO ir „Sitclpa“ reikalauja 22 dienų atostogų savo darbuotojams ir papildomų dviejų mėnesių atlyginimų per metus.

Dešimt oro uostų, kuriuos turėtų paveikti streikai, yra Madridas, Malaga, Barselona, ​​Alikantė, Sevilija, Palma, Valensija, Žirona, Santjago de Kompostela ir Ibisa.

Tai ne pirmas darbuotojų streikas – per protestą liepos 18 iki 21 ir liepos 25 iki 28 d. įvyko daugiau nei 300 skrydžių atšaukimų ir 3000 vėlavimų.

Darbuotojų susivienijimai tęsia protestus po to, kai „Ryanair“ atleido 11 ir nubaudė dar 100 darbuotojų.

Airijos bendrovė smerkia „dvi mažas profesines sąjungas“ ir kritikavo jų „prastai remiamus“ streikus birželio ir liepos mėn.

„Ryanair“ klientai įnirtingai reagavo į galimą sutrikimų bangą vasaros ir žiemos mėnesiais.

Ankstesniame pareiškime „MailOnline“ „Ryanair“ atstovas sakė: „Ryanair“ šiandien (rugpjūčio 9 d.) patvirtino, kad tikisi minimalių (jei iš viso) trukdžių skrydžiams į Ispaniją / iš Ispanijos tomis dienomis, kai vyks mažumų sąjungų USO/SITCPLA menkai remiami streikai.“

„Neseniai įvykusiems mažumų sąjungų USO/SITCPLA streikams keleivių salono įgula menkai pritarė ir jie turėjo minimalų poveikį „Ryanair“ skrydžiams. „Ryanair“ neseniai pasiekė susitarimą su pagrindine Ispanijos keleivių salono įgulos sąjunga (CCOO) dėl atlyginimo, sąrašų ir priedų. „Ryanair“ kasdien vykdo daugiau nei 3000 skrydžių (beveik 100 000 per mėnesį) ir mažiau nei 1 proc. šių skrydžių nukentėjo dėl Ispanijos keleivių salono įgulos veiklos sutrikimų“, – pridūrė pigių skrydžių bendrovės atstovas.

Nors streikai netaikomi kitiems oro uostams, keleiviams kyla pavojus, kad dėl šio veiksmo jų kelionės bus atidėtos arba atšauktos.

Pagal ES teisę keleiviai turi teisę į kompensaciją, jei oro linijų bendrovė atšaukia užsakymą likus mažiau nei 14 dienų iki skrydžio.

Už bilietus bus pasiūlyta grąžinti pinigus tik tuo atveju, jei įmonė juos įspėjo daugiau nei prieš dvi savaites.

„Vien liepos mėnesį „Ryanair“ kasdien vykdė daugiau nei 3000 skrydžių ir pervežė rekordinį 16,8 mln. keleivių – daug jų į / iš Ispanijos. „Ryanair“ tikisi, kad šie paskutiniai grasinantys streikai, kuriuose dalyvauja tik keletas mūsų ispanų keleivių salono įgulos narių, neturės jokios įtakos mūsų Ispanijos skrydžiams ar tvarkaraščiams rugpjūčio ar rugsėjo mėn.“, – tikino „Ryanair“ atstovai.

„easyJet“ bandomieji streikai taip pat vyks Ispanijoje šį mėnesį trimis skirtingais intervalais: rugpjūčio 12–14 d., 19–21 d. ir 27–29 d.

2022 08 10 16:10
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt