penktadienis, rugsėjo 25 d.
Atsakymas Mortai: kiek gi galima tyčiotis iš JK lietuvių?
tiesa.com

Tiesa.com periodiškai skelbiama Mortos nuomonė apie Jungtinės Karalystės lietuvius, jų kasdienybę bei įpročius dažniausiai sulaukia nemažai tautiečių dėmesio.

Tautiečiai savo požiūrio neslepiančios Mortos atžvilgiu dažniausiai yra, švelniai tariant, nepatenkinti: interneto komentaruose autorei tenka įvairiausių epitetų, yra smerkiama, jai ne kartą adresuotos ir grasinančio pobūdžio žinutės.

O po paskutinio jos nuomonės publikavimo („Mortos tiesa: emigrantiška gerovė, vardu VIENATVĖ“) vienas Jungtinės Karalystės į Mortą kreipėsi atviru laišku.

Autoriaus prašymu, publikuojame jį.

„Laiškas Mortai

Sveiki visi skaitantys mano atvirą laišką Tiesa.com kontribiutorei Mortai.

Kiek gi galima tyčiotis iš lietuvių gyvenančių čia Anglijoje, Morta?

Na ir kas ,kad lietuvaičiai megsta pirkti savo, lietuvišką duoną ir dešrą lietuviškose parduotuvėse, na ir kas, kad jie žiūri tiktai lietuvišką TV, na ir kas, kad jiems nerūpi Anglijos istorija ir niūri Anglijos kasdienybė?

Žmonės yra skirtingi, Morta, kiekvienam savo. Jūsų idėjos apie tai, kaip žmones tūrėtų būti yra tiktai jūsų idėja, bet ne faktas.

Jūs aprašote vienišus lietuvius sėdinčius savo mažuose kambarėliuose ir einančius beveik iš proto nuo tos vienatvės. Ir tuo pačiu kaltinate juos pačius. Bet čia ir yra „šuo pakastas”, dauguma palikusių savo gimtinę net nenori čia būti, bet jie neturi kitos išeities, arba jie čia dirba ir gyvena, arba jie sėdi Lietuvoje priešais atliekų konteinerį, laukia kada jų alkis nugalės gėdos jausmą ir jie ryšis atidaryti to konteinerio dangtį ir ieškos tenai maisto.

Lietuviai yra kokie jie yra, vieni darbštūs, kiti tinginiai, vieni labai gerai apie save galvojantys, kiti suprantantys kur jų vieta yra.

Iš jūsų nuomonės apie mus atrodo, kad jūs save kaltinate, kad gimėte Lietuvoje bet ne Vakaruose, kad jūs esate viena iš mūsų. Jums taip norėtusi būti Martha, Marta, gal būt netgi Marth?

Man užtruko daug metų suprasti, kitikuodamas lietuvius ir sumesdamas juos visus į vieną katilą aš kritikuoju pats save. Patarčiau jums apie tai pagalvoti: jūs, aš, fabrike prakaituojantis tautietis, mes esame vienos mažos tautos dalis.

Žiūrėti į daugumą iš viršaus – tai papraščiausia nesuvokti esmės, lietuviai kaip ir visi kiti yra žmones. Mes ieškom laimės, kur ji be būtų.

Tikiuosi šita nuomonė pasieks jūsų ausis ir akis, ir tikiuosi tai jums padės suvokti, kad jūsų nesustojama kritika lietuvių atžvilgiu, turi turėti daugiau sąmoningumo mūsų atžvilgiu.

Aš pukiai suprantu, kad jūs norite, kad lietuviai taptų vakarietiškos kultūros dalimi, kad įgautų kiek kitokio suvokimo apie pasaulį, bet supraskite ir jūs, mes nesam vakarų dalis, mūsų genuose ir mūsų istorijoje yra gan mažai sąlyčio su vakarų istorija (apart mums su kalaviju primestos religijos), kaip bebūtų, mes, daugelyje aspektų, esam kitokie, mes ne rusai, bet ir ne vokiečiai. Mums anglų požiūris į pasaulį yra gan svetimas, dažniausiai protu nesuvokiamas.

Mes neturim tiek sarkazmo ir ironijos savo prote. Mums labai sunku suvokti kodėl mokyklos turi aukštas tvoras ir kodėl vaikų yra bijamasi. Kodėl kaimynai nebesikalba tarpusavyje ir dauguma jaunimo net neturi supratimo kaip gaminama duona ar auginamas pomidoras.

Kaip bebūtų ,mes niekada nebusime visiškai „vakarietiški“ ir reikia tuo didžiuotis.

Sekmės jums, Morta ir visiems beskaitantiems šituos žodžius.

Su pagarba,

Darius Butkevičius“

2016 09 24 12:55
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt