trečiadienis, rugpjūčio 5 d.
Atskleis, kiek imigrantų iš tiesų atvyksta į JK
tiesa.com

Dideli nesutapimai tarp Jungtinės Karalystės (JK) Statistikos departamento ir Europos Sąjungos (ES) pateiktų į šalį atvykusių imigrantų skaičių sukėlė daug diskusijų bei sulaukė kritikos. Nuspręsta oficialiai paviešinti realius migracijos srautų skaičius.

Nacionalinis statistikos departamentas (angl. The Office for National Statistics, ONS) pranešė, kad iki 2015-ųjų rugsėjo į JK gyventi atvyko 257 tūkst. ES piliečių. Tuo tarpu kiti duomenys teigia, kad iki 2015-ųjų gruodžio 630 tūkst. ES piliečių gavo Nacionalinį draudumo numerį (NI).

Palyginus penkių metų periodo duomenis paaiškėjo, kad skirtumas tarp skirtingų šaltinių duomenų – daugiau nei milijonas atvykėlių iš ES, - skelbė theguardian.co.uk.

Kritikų teigimu, NI numerių naudojimas apskaičiuoti oficialiems imigracijos skaičiams gali labai prasilenkti su realybe. Daugybė žmonių NI gali naudoti atvykę laikinai užsidirbti. Tuo tarpu šalyje gyvenantys imigrantai NI gali užsiregistruoti praėjus keliems mėnesiams ar net metams.

„Vyriausybė turi realius ir naujausius migracijos į šalį skaičius. Kadangi šie duomenys yra labai svarbūs artėjant referendumui dėl JK išstojimo iš ES, jie turi būti nedelsiant paviešinti”, - sakė politikas Jonathanas Portesas.

2016 03 13 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt